شهردار تهران در رابطه با صدور یک ساله احکام مدیران و معاونان شهرداری تهران توضیحاتی داد.

 علیرضا زاکانی در حاشیه برگزاری چهاردهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری مراسم اربعین سالار شهیدان اظهار کرد:‌ روز گذشته مراسمی هم برای جاماندگان از مراسم اربعین حسینی در کربلا برگزار شد و خاطرات خوبی را برای ما رقم زد و جا دارد از همه معاونت‌های مختلف شهرداری به‌ویژه معاونت حمل و نقل و معاونت خدمات شهری، سازمان فرهنگی هنری شهرداری و شهرداران دخیل تشکر کنم.

وی همچنین به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: این ایام یادآور عظمت و بزرگی رزمندگان است. همچنین هفتم مهرماه روز آتش‌نشان است که این روز را نیز گرامی می‌داریم.

زاکانی با اشاره به دستور جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: لایحه‌ای که شهرداری تهران در این ارتباط داده است مربوط به کاهش زمان صدور مجوز ساختمانی است که البته هم ما و هم شورای شهر تهران تاکید داریم که این زمان کاهش یابد اما در ارتباط با مدت زمان آن باید در انتظار تصویب شورای شهر تهران باشیم.

شهردار تهران درباره انتصابات در شهرداری تهران نیز گفت: در این ارتباط ما کانون ارزیابی را راه‌اندازی کرده‌ایم و در واقع ما انتصابات را بر اساس شایسته‌سالاری در درون و چه از بیرون شهرداری انجام می‌دهیم اما تمرکز ما از درون شهرداری است. به هر حال این انتخاب بر اساس شایسته‌سالاری انجام می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شورای شهر تهران افرادی را برای سمت‌های مختلف در شهرداری تهران معرفی کرده است یا خیر، گفت: در این زمینه ما چه از اعضای شورای شهر تهران و چه از افرادی که بیرون از شهرداری تهران مسئولیت‌هایی دارند نظرخواهی کرده‌ایم و اسامی را به ما داده‌اند اما این فرآیند به صورت شایسته‌سالاری انجام می‌شود.

زاکانی همچنین درباره دلایل انتصاب یک ساله معاونان شهردار تهران گفت: این موضوع نیز بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده است و به همین دلیل ما حکم معاونین را یک ساله صادر می‌کنیم تا مدیر جدیت ویژه‌ای را در کار داشته باشد و در احکام آنان نیز اظهار امیدواری کرده‌ایم که پس از یک سال ان‌شاءالله مجددا در این منصب مشغول به کار باشند اما دلیل اصلی صدور احکام یک ساله جدیت در کار معاونین است و این کار به این معناست که ما لحظه به لحظه فعالیت مدیران و معاونین را رصد می‌کنیم.

شهردار تهران گفت: در این ارتباط ما هیچ تعارفی نه با خودمان، نه با معاونین و نه با کارکنان نداریم.

وی در خصوص آخرین رقم بدهی شهرداری تهران گفت: رقمی که ما اعلام کرده‌ایم بر اساس گزارش معاونت مالی - شهرداری تهران بوده است و ما بر اساس مبنا صحبت می‌کنیم و رقم 80 هزار میلیارد تومان بدهی نیز بر همین اساس بوده است.

زاکانی توجه این دوره از مدیریت شهری را به موضوعات فرهنگی، اجتماعی و کالبد شهر در این حوزه دانست و گفت: در حوزه کالبد فیزیکی شهر اقدامات موثری انجام شده است و ما باید در این دوره به حوزه نرم‌افزاری و روح شهر توجه بیشتری را داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۱:۴۹ ,۰۶ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شهردار جدید تهران قرار است از بین ۷ گزینه معصومه آباد، علیرضا زاکانی، هابیل درویش، رستم قاسمی، مازیار حسینی، اسماعیل احمدی مقدم و محسن پیرهادی ...

حمید رسایی، نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی به شهردار شدن زاکانی و کسانی که به او رأی دادند انتقاد کرد.

یک عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اینکه یک عده می‌گویند در حال حاضر با توجه به شرایط کشور مردم باید برای رفع مشکلاتشان صبر کنند ...

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت : آقای زاکانی با توجه به نوع تحصیلات‌شان امکان پذیرش این تصدی را ندارند، مگر اینکه قانون اصلاح ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی