در پی «مطرح شدن صحبت‌هایی مبنی‌بر کشف چند دستگاه ماینر در شرکت بورس»، مدیرعامل این شرکت این موضوع را رد کرد و معاون سازمان بورس نیز اعلام کرد که این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند اما شرکت بورس تهران باید پاسخگو باشد؛ چون چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های این شرکت محسوب می‌شود. ازسوی‌دیگر این شرکت سهام‌دار دارد و سهام‌داران هم باید خواهان پاسخگویی باشند.

صحبت‌هایی مبنی‌بر «کشف چند دستگاه ماینر در زیرزمین ساختمان شرکت بورس توسط حراست و اینکه این دستگاه‌ها متعلق به فرد خاصی در این شرکت است»، مطرح شده است که دراین‌راستا، مصطفی بهشتی‌سرشت، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار در گفت‌وگو با ایسنا، اعلام کرد: اطلاع‌رسانی‌های لازم دراین‌زمینه را شرکت بورس تهران باید انجام دهد.

وی ادامه داد: در مورد اینکه گفته می‌شود «این دستگاه‌ها متعلق به شخص خاصی بوده است»، باید بگویم با اطلاعاتی که تاکنون به دست آورده‌ام، این دستگاه‌ها شخصی نبوده‌اند، اما به‌طورکلی چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های شرکت بورس محسوب می‌شود و این مجموعه باید پاسخگو باشد.

معاون اجرایی سازمان بورس تهران گفت: شخصاً دستگاه‌ها را رؤیت نکرده‌ام، اما چند روزی است که بحث آن مطرح است. باز هم تأکید می‌کنم که این شرکت باید پاسخگو باشد؛ زیرا سهام‌دار دارد و سهام‌داران هم باید خواهان پاسخگویی باشند.

دراین‌زمینه علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران در گفت‌و گو با ایسنا اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد و آنهایی که آن را مطرح کرده‌اند، اشتباه کرده‌اند.

صحرایی از پاسخ به دیگر سؤالات امتناع کرد.

5965

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۳:۰۳ ,۰۶ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


درحالی‌که بعضی از نیروگاه‌ها به مازوت سوزی روی آورده و باعث آلودگی هوا در شهرهای بزرگ شده‌اند این روزها خیلی‌ها ازجمله مقام‌های وزارت نیرو ...

رویترز در گزارشی اعلام کرده که ۴.۵ درصد از کل استخراج بیت‌کوین جهان در ایران صورت می‌گیرد اما کارشناسان می‌گویند: ایران در سال‌های اخیر یک ...

موج جدید رشد شاخص بورس، بار دیگر انگیزه سهامداران تازه‌وارد را برای حضور در بازار سرمایه افزایش داده است.

ریزش ۳۷ هزار واحدی شاخص بورس در اولین روز هفته نگرانی بسیاری از سهامداران خرد را در پی داشت؛ چراکه نوسان هفته گذشته این سؤال را در اذهان ایجاد ...

شاخص کل بورس امروز با رشد 732.31 واحدی بر پله یک میلیون و ۴۲۵ هزار و ۴۶۴ واحد ایستاد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی