قاضی زاده هاشمی اظهارداشت: منطقه آزاد اروند کمبودی از لحاظ زیرساخت ندارد و به دلیل ضعف مدیریت منسجم با وجود منابع عظیم مانند نفت، پتروشیمی و راه‌های ارتباطی دچار عقب ماندگی شده است.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: این بنیاد آمادگی کامل برای مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند را دارد.

 سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی دوشنبه شب در آیین انعقاد قرارداد تفاهم نامه بین بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و مناطق آزاد کشور که در منطقه آزاد اروند برگزار شد، افزود: از دولت می‌خواهیم اختیارات منطقه آزاد را به بنیاد شهید بسپارد تا را در این منطقه مستقر شویم و به اقتصاد و اشتغال آن رونق دهیم.

وی ادامه داد: غیرت مردم این منطقه مربوط به تمام تاریخ است، زیرا مردم آن در تمامی زمینه‌ها مجاهدت‌های زیادی داشته‌اند.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: عمده رزمندگان کشور در جبهه‌های جنوب مقابل دشمن قرار گرفتند و جان خود را فدای وطن کردند.

وی با بیان اینکه مردم این منطقه در ایثار و شهادت ریشه دارند، افزود: مردم این منطقه دین زیادی به گردن کشور دارند و شرایط فعلی آبادان و خرمشهر زیبنده مردم این شهر‌ها نیست.

قاضی زاده هاشمی اظهارداشت: منطقه آزاد اروند کمبودی از لحاظ زیرساخت ندارد و به دلیل ضعف مدیریت منسجم با وجود منابع عظیم مانند نفت، پتروشیمی و راه‌های ارتباطی دچار عقب ماندگی شده است.

وی افزود: این آمادگی را داریم تا با تزریق امکانات شرایط را برای ایجاد زیرساخت‌ها و جذب سرمایه گذار فراهم کنیم تا مردم آبادان و خرمشهر به حق خود برسند البته این مهم با قرارداد طولانی مدت میسر خواهد بود تا بتوان مدیریت یکپارچه را تدوین کرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با انتقاد از دوگانگی حاکمیتی در منطقه آزاد اروند گفت: این منطقه باید به مدیریت یک پارچه برسد تا از بحران کنونی خارج شود.

یکی از نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: معنی دفاع مقدس از خانواده شهدا نشات می‌گیرد، ولی این خانواده‌ها در منطقه ثروتمند اروند مشکلات زیادی دارند.

سید محمد مولوی افزود: شرکت‌های زیرمجموعه بنیاد شهید باید خدمات را در آبادان و خرمشهر ارائه دهند تا مشکل اشتغال و مسکن خانواده شهدا رفع شود.

وی منطقه آزاد اروند را فرصتی برای شرکت زیرمجموعه بنیاد شهید دانست و ادامه داد: این شرکت‌ها می‌توانند به دولت مستمری دهند، درآمد این شرکت‌ها باید بررسی و مشخص شود چه مقدار به خانواده شهدا سرویس دهی شده است.

مولوی آبادان و خرمشهر را نیازمند توجه ویژه دولتمردان دانست و گفت: نقطه به نقطه منطقه آزاد اروند با خون شهدا مزین شده، ولی مورد توجه نیست.

وی خواستار ساماندهی و یکپارچگی مدیریت در منطقه آزاد اروند شد و افزود: این منطقه همه چیز دارد، ولی همچنان در فقر و فلاکت غرق است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور یکشنبه شب وارد خوزستان شد و در بدو ورود در یادمان شهدای گمنام استانداری خوزستان حضور یافت و به این شهدای والا مقام ادای احترام کرد.

وی در دومین روز از سفر خود به خوزستان با آیت الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار و از مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار اهواز بازدید کرد و در مجلس یادبود علی لندی در شهرستان ایذه حضور یافت.

آبادان چهار هزار شهید را در هشت سال دفاع مقدس تقدیم میهن اسلامی کرد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۶:۵۰ ,۰۶ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: رئیسی منتظر اذن رهبری است و اگر از ناحیه رهبری مخالفتی نباشد مانعی برای حضور در انتخابات 1400 ندارد.

بیش از یک ماه تا آغاز به کار رسمی دولت سیزدهم باقی مانده و گمانه‌ها درباره کابینه او بسیار است. به خصوص گمانه‌هایی که درباره کابینه اقتصادی ...

پیش‌بینی‌ها از جریان رسانه‌ای کشور حکایت از آن دارد، به دلایل متعدد در دولت جدید، رویکرد برخی از رسانه‌ها به رویکردی حمایتی مبدل خواهد ...

محمد مهاجری، فعال سیاسی میانه‌رو اصولگرا، می‌گوید در آینده جریان اصولگرایی هیچ‌گونه رویشی نخواهد داشت، چون ایده‌ نویی ندارد. او معتقد است ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی