وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه محدودیت‌ها برای افرادی که دو دُز واکسن تزریق می‌کنند برداشته می‌شود، گفت: خوشبختانه واکسن کرونا به وفور تامین شده و بالای ۸۰ میلیون دُز واکسن در کشور وارد شده و بیش از ۵۴ میلیون دُز واکسن تزریق شده و امیدواریم به سرعت به پوشش حداقل ۷۰ درصد برسیم.

 دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه دیدار با تعدادی از خانواده‌های شهدای شهرستان بهمئی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم که ایران در واکسیناسیون علیه کرونا بتواند در دنیا در جایگاه بالایی قرار گیرد و خوشبختانه از نظر تزریق واکسن کرونا، از برخی کشورها پیش افتاده ایم و انتطار داریم که با واکسیناسیون کامل و رعایت پروتکل ها حتی پس از تزریق دو دُز واکسن، شاهد کنترل بیماری کرونا باشیم.

وی افزود: واکسیناسیون به تنهایی عامل کنترل بیماری نیست بلکه به کاهش میزان ابتلا و مرگ و میر بیماران کووید۱۹ کمک می کند و بعد از واکسیناسیون نیز پروتکل های بهداشتی باید کماکان رعایت شود.

عین اللهی با بیان اینکه سرعت واکسیناسیون در کشور مناسب است و از آن رضایت داریم، گفت: از دانشگاه های علوم پزشکی خواسته ایم برای واکسیناسیون برخی افراد ناتوان یا دارای مشکل، اقدام کنند و برای این منظور شماره تماس یا راه های ارتباطی برای ثبت اطلاعات این افراد وجود داشته باشد تا واکسیناسیون خانه به خانه در کشور اجرا شود.

وزیر بهداشت با اشاره به سفر رییس جمهور و جمعی از اعضای دولت در دومین سفر استانی خود به یک استان محروم دیگر گفت: در شهرستانی مانند بهمئی، مردم مسائل و مشکلات فراوانی دارند و هدف دولت، رفع محرومیت است. در نشست شورای اداری شهرستان بهمئی، مشکلات عمده این شهرستان از سوی مسئولان و نماینده مردم در مجلس مطرح شد که عمده مشکل این شهرستان مربوط به حوزه آب شرب، راه های دسترسی و اشتغال بود. این مشکلات در جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رییس جمهور نیز مطرح و در مورد آن تصمیم گیری می شود.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: بیمارستان شهرستان بهمئی دارای پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد است و تجهیزات مورد نیاز آن نیز خریداری و تامین شده است و امیدواریم که تا دوماه آینده با تلاش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، تکمیل و افتتاح شود و وجود این بیمارستان ۳۲ تختخوابی برای بهمئی، مزیت های خوبی دارد که می تواند بخشی از مشکلات درمانی مردم را برطرف کند.

عین اللهی تاکید کرد: در شهرستان بهبهان که در مجاورت بهمئی قرار دارد، رکورد پوشش واکسیناسیون ثبت شده و درصد بسیار بالایی از مردم این شهرستان یعنی حدود ۸۰ درصد از مردم این منطقه، واکسن کرونا تزریق کرده اند و از مردم فهیم و شهیدپرور تشکر می کنیم که چنین استقبال خوبی از واکسن داشته اند و امیدواریم که سایر نقاط کشور نیز واکسن کرونا را در اسرع وقت تزریق کنند چون در این شرایط که بیماری، مقداری فروکش کرده زمان طلایی واکسیناسیون است.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۲:۴۱ ,۰۹ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به کاهش تعداد شهرهای قرمز گفت: در ایام تعطیلات عید فطر شاهد کاهش سفرها بودیم و ۱۶ درصد نسبت به سال قبل ...

مجری کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت از آغاز تزریق دوم واکسن به داوطلبان در فاز سوم کارآزمایی بالینی این واکسن خبر داد و گفت: پروپوزال ...

رئیس مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از راه اندازی سامانه ثبت عوارض واکسن کرونا خبر داد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از ورود پنجمین‌محموله واکسن کرونا به میزان یک‌میلیون دُز به کشور خبر داد.

تولید واکسن از مقولاتی بود که آسان به نظر می‌آمد ولی خیلی زود، مشکلات فراوانی بر سر راه آن افتاد و هم‌اینک میلیون‌ها ایرانی که از یک سال وعده ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی