رئیس سازمان حج و زیارت از فوت یک زائر ایرانی در مسیر برگشت بر اثر تصادف خبر داد و پیش‌بینی کرد با سرعت گرفتن روند بازگشت زائران، احتمالا تا بعدازظهر روز شنبه زائران ایرانی از عراق خارج شوند.

علی‌رضا رشیدیان به رادیو اربعین گفت: از روز گذشته روند بازگشت زائران ایرانی به کشور شدت گرفته و فکر می‌کنیم تا بعدازظهر روز جمعه نهم مهرماه بیشتر زائران ایرانی از عراق خارج شده باشند. البته احتمالاً تعدادی از زائران که دیر به عراق وارد شده‌اند در روزهای آینده همچنان در این کشور باشند.

او با اشاره به خدمات ارائه شده به زائران در هنگام بازگشت به کشور در حوزه‌های بهداشت و درمان و حمل و نقل، اظهار کرد: خوشبختانه مرز مهران شرایط خوبی دارد. از زائرانی که به صورت زمینی قصد بازگشت به کشور را دارند، می‌خواهیم مسیر سفر خود تا مرز ایران را با اتوبوس طی کنند، چرا که ماشین های دیگر از جمله «هایس» به دلیل سرعت و خستگی راننده‌ها و بعضا بی‌توجهی آنها به قوانین ممکن است مشکلاتی را  برای زائران ایجاد کنند، چنان‌که  به تازگی یکی از زائران کشورما در مسیر منتهی به مرز شلمچه، در نزدیکی بصره به خاطر تصادف ماشین هایسی که سوار آن بوده، فوت کرده است. از زائران می خواهیم که این مسیر را با اتوبوس‌هایی که ایمنی بیشتری دارند، طی کنند.

رشیدیان افزود: زائران اگر امکان بازگشت هوایی دارند، حتماً از این طریق اقدام کنند و اگر زمینی برمی‌گردند مراقب باشند تا به سلامت به مرز برسند.

رییس کمیته اعزام در ستاد مرکزی اربعین با بیان این‌که ستادها احتمالاً از فردا (شنبه دهم مهرماه) به صورت رسمی جمع شوند، گفت: البته کنسولگری‌های ایران در شهرهای نجف و کربلا به عنوان ستاد اربعین در عراق همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و برخی از زائران که مدارک خود را گم کرده بودند با هماهنگی سفارت ایران در عراق، برگه عبور دریافت کرده‌اند.

رشیدیان همچنین اظهار کرد: خوشبختانه در بازگشت زانران به کشور از مسیر هوایی، مشکل خاصی نداشتیم و رییس سازمان هواپیمایی  کشور، برای رسیدگی مستقیم و نظارت بر این موضوع به عراق سفر کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۷:۵۴ ,۰۹ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی در اطلاعیه جدید از توقف پیش‌ثبت‌نام متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین خبر داد.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: برای ارائه خدمات به سی هزار زائر ایرانی که مجوز ...

معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: مرزهای چهارگانه زمینی برای زائران اربعین بسته است و مردم فریب شایعات، اخبار و تصاویر منتشره در فضای مجازی ...

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به آغاز اعزام زائران اربعین، از آنها خواست تا قبل از سفر، بلیت پرواز رفت و برگشت تهیه کنند و از مرز مهران به ...

اجازه ورود یکهزار زائر ایرانی از مرز چذابه و مشارکت ۹۵۰۰ نیروی حشد شعبی در تامین امنیت مراسم اربعین کربلا از مهمترین اخبار مربوط به این رویداد ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی