قیمت دلار در کانال 28 هزار تومان در بازار آزاد پیش‌روی کرد تا بازار معاملات ارز در اولین روز هفته داغ‌تر از گذشته باشد.

قرن‌نو ـ گروه اقتصادی: قیمت دلار و به تبع آن بهای سایر ارزها در بازا آزاد امروز روندی افزایشی ار تجربه کرد. 

هر دلار آمریکا امروز در صرافی‌های بانکی به نرخ 27 هزار و 895 تومان قیمت خورد اما با وجود عدم تغییر بهای ارز در صرافی‌های بانکی ، هر دلار آمریکا در بازار آزاد با افزایش قیمت مواجه گردید . رشد فاصله بهای دلار در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی نشانه افزایش تقاضا برای خرید این ارز آمریکایی در بازار تهران است . 

 هر چند انتظارات تورمی بر کاهش قیمت دلار استوار شده بود اما به نظر می رسد بار دیگر چشم‌انداز نرخ ارز افزایشی شده است . همین امر سبب شده است تقاضای خرید هم در صرافی‌های بانکی و هم در بازار ازاد افزایش یابد. 

 بر اساس این گزارش صرافان غیر بانکی امروز دلار را با قیمتی بالاتر از قیمت اعلامی صرافی‌های بانکی می‌خرند . این خود نشانه و سیگنالی است که افزایش نرخ دلار را در آینده مخابره می‌کند . 

 قیمت خرید دلار در بازار آزاد 28 هزار تومان و بهای خرید دلار در صرافی های بانکی 27 هزار و 342 تومان گزارش شده است. 

 هر یورو نیز در بازار آزاد به قیمت 32 هزار و 494 تومان قیمت خورده است. قیمت یورو در بازار آزاد 32 هزار و 745 تومان اعلام شد. 

 

۱۱:۳۸ ,۱۰ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ایران در هفت ماهه سال ۹۹ به عنوان صادرکننده فعال بنزین در منطقه حضور داشته و در این مدت از محل صادرات بنزین درآمدی حدود ۱.۴ میلیارد دلار به دست ...

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح خطوط تولید جدید مجموعه شیرین عسل، از صادرات ۵ میلیارد دلاری صنایع غذایی در کشور خبر داد.

صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، چهاردهم دی‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۵ هزار و ۵۷۰ تومان اعلام کرده‌اند. نرخ خرید در این صرافی‌ها ...

مدیر ارتباطات بازار متشکل ارز ایران قیمت میانگین وزنی دلار در معاملات امروز این بازار را ۲۶ هزار و ۵۱۴ تومان اعلام کرد و افزود: امروز بازار ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی