دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، در نامه‌ای خواستار تغییر آگهی‌های تبلیغاتی روغن غنچه شد.

معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارسال نامه‌ای از خلاف واقع بودن تبلیغات روغن غنچه و جلوگیری از تبلیغ این ماده غذایی و اصلاح متن تبلیغاتی آن خبر داد. این روزها شبکه‌های مختلف سیما با تبلیغ این روغن خاص، مدعی جوان‌سازی و حفظ جوانی با استفاده از این روغن هستند و بی توجه به تاییدیه‌های بهداشتی، چیزی را تبلیغ می‌کنند که وجود ندارد.

در نامه معاونت بهداشت آمده است که توکوفرول نام علمی ویتامین E است که یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است و در روغن‌های گیاهی باعث پایداری روغن می‌شود و مقدار آن در روغن‌ها متفاوت است. در نتیجه وجود این ویتامین در روغن‌های جوانه گندم یا آفتابگردان طبیعی است و تبلیغات مربوطه به عنوان ارائه یک محصول جدید، ترفندهای بازاریابی است.

این ادعا که این روغن یک ترکیب جدید و یا متفاوت و سلامتی بخش است، مورد تایید دفتر بهبود تغذیه جامعه نیست! همچنین دارا بودن تاییدیه از انجمن تغذیه ایران صرفا برای مرغوب بودن روغن است نه دلیلی بر تبلیغ اغواگرایانه و غیرواقعی این روغن به شیوه موجود!

شایان ذکر است در هفته‌های اخیر، تبلیغات عجیبی از جوان سازی و حفظ جوانی با مصرف این روغن، در تلویزیون پخش می‌شود. اتفاقی که قطعا در خرید مردم تاثیر گذار است؛ مانند تبلیغ مدت دار روغن حلزون که بعدها مشخص شد، دروغین و اغواگرانه بوده است.

باید دید، صداوسیما در دوران مدیریت جدید، همچنان دنبال کسب درآمد با هر روش و شیوه‌ای حتی تهدید سلامت مردم هست، یا رویه سالهای‌ اخیر تغییر خواهد کرد.

نامه وزارت بهداشت درباره تبلیغات روغن غنچه

منبع : تازه نیوز

۱۴:۳۰ ,۱۱ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


با رفع موانع به وجود آمده در مسیر واردات واکسن‌های خارجی به کشور که عمدتاً ناشی از آثار تحریم‌ها بود، وقفه‌ای که در مسیر تزریق واکسن کرونا ...

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت نوشت: به جای لایو گذاشتن از این بخش و آن بخش و بیمار لاکچری تشریف بیاورند سیستان و بلوچستان ...

سعید نمکی گفت: تعداد قابل‌توجهی واکسن‌ خریداری‌شده خارجی هفته آینده وارد کشور می‌شود.

وزارت بهداشت بالاخره روز چهارشنبه، 7 مهرماه، اعلام کرد پرونده واردات واکسن فایزر حتی برای زنان باردار هم بسته شده و این کار منتفی است. با این ...

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از آغاز صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی برای همه‌ ایرانیان خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی