یک دختربچه ۸ ساله برزیلی به برنامه ناسا برای جستجوی سیارک‌ها پیوسته و تاکنون ۱۸ صخره فضایی رصد کرده است.

نیکل اولیویرا ساکن فورتالزا برزیل از زمانیکه نوپا بود به فضا علاقه داشت. او در سن ۸ سالگی به دلیل همکاری با ناسا قلب جوان‌ترین ستاره شناس جهان را دریافت کرده است. او طی این پروژه در سیمنارها نیز باید شرکت کند.

پروژه‌ای که او در آن شرکت کرده «شکارچیان سیارک»(Astroid Hunters) نام دارد و مخصوص جوانان علاقمند به علم است تا آنها بتوانند اکتشافاتی انجام دهند.

او با یک رایانه و دو نمایشگر بزرگ کار می‌کند و بیشتر اوقات فراغت خود را به مطالعه تصاویری از آسمان شب (برأی ردیابی صخره‌های فضایی) می‌گذراند که به وسیله تلسکوپ ثبت شده‌اند.

دختربچه ۸ ساله جوانترین ستاره شناس جهان شد!

او در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد ۱۸ سیارک رصد کرده و تصمیم دارد به احترام دانشمندان برزیلی و اعضای خانواده اش آنها را نامگذاری کند.

البته چند سال طول می‌کشد تا ۱۸ اکتشاف او به عنوان صخره‌هایی فضایی تأیید شوند. اما در صورت تأیید آنها، این دختربچه ۸ ساله جوان‌ترین کاشف سیارک در جهان خواهد بود.

دراین صورت او رکورد جوان‌ترین کاشف سیارک جهان را خواهد شکست. این رکورد به لوییجی سانینو ستاره شناس آماتور ایتالیایی تعلق دارد که در سن ۱۸ سالگی دو سیارک در سال‌های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ را رصد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۷:۱۶ ,۱۱ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ویروس کرونا در بیش از یکسال گذشته تغییرات قابل توجهی روی دنیا داشته. قرنطینه اکثر کشورهای دنیا، تغییر رویه کارمندان به صورت دورکاری و همچنین ...

در اتمسفر رقیق و خشک مریخ روزهای ابری بسیار نایاب‌ هستند. در این سیاره ابرها معمولا در مدار استوایی آن و در سردترین روزهای سال مریخی یافت می‌شود، ...

ناسا قصد دارد تا برای اولین بار، تجهیزاتی تحقیقاتی را به نیمه تاریک یا پنهان قمر ماه بفرستد. تصمیمی‌ که در راستای تحقق برنامه آرتمیس برای بازگشت ...

مسئله توان ناسا برای قدم گذاشتن در مریخ، چیزی فراتر از اعتبار ملی یا یک کنجکاوی علمی است. این کار برای بقای طولانی‌مدت بشر ضروری است چراکه ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی