ستاره‌های بزرگ رسانه‌های اجتماعی شامل کیم کارداشیان، جاستین بیبر و چارلی د آملیو در میان سلبریتی‌هایی قرار داردند که به دنبال‌کنندگان خود درمورد تصویرشان از خودشان احساس منفی می‌دهد.

قرن نو - گروه فناوری اطلاعات: براساس تحقیقات داخلی فیس‌بوک که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده، سوالاتی را در خصوص تاثیر آنلاین فرهنگ سلبریتی‌ها ایجاد کرده است.

این تحقیق در همین راستا فاش کرده است که فیس‌بوک درباره تاثیرات مخرب اپلیکیشن‌های خود روی سلامت روانی دختران نوجوان و به طور کلی کاربران جوان آگاه است.

این تحقیق با عنوان مقایسه اجتماعی روی اینستاگرام ۱۰۰ هزار نفر را در ماه مارس و آوریل ۲۰۲۰ در ۹ کشور شامل ایالات متحده، استرالیا و برزیل مورد بررسی قرار داد.

کوین آلیستر، سخنگوی فیس‌بوک گفته است پاسخ‌دهندگان به این تحقیق نامی از هیچ حساب کاربری به میان نیاورده‌اند اما محققان دریافته‌اند حساب‌های کاربری سلبریتی‌ها که بیش از همه توسط کاربران مشاهده می‌شود تاثیرات مخرب اجتماعی و روانی دارند.

۱۷:۲۳ ,۱۱ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک دادگاه فدرال در آمریکا شکایت کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده بر علیه فیس‌بوک به جرم انحصارطلبی را رد کرد تا واتس‌آپ و اینستاگرام کماکان ...

سرورهای فیس‌بوک عصر امروز از دسترس خارج شدند و به دنبال آن دسترسی تمامی کاربران سراسر جهان به شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ ...

دسترسی برخی کاربران در سراسر جهان به اپلیکیشن‌های اینستاگرام، فیس‌بوک و واتس‌اپ دوباره قطع شده است.

کمتر از یک هفته پیش، سرویس‌های فیس‌بوک شامل خود فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ نزدیک به شش ساعت از دسترس خارج شدند که دردسرهای زیادی به ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی