بازار ارز درحالی به کار خود پایان داد که بهای هر دلار آمریکا که تا آستانه کانال 28 هزار تومان در صرافی‌های بانکی پیش رفته بود، به میانه کانال 27 هزار تومان بازگشت.

قرن‌نو ـ گروه اقتصادی: امروز بهای هر دلار در صرافی‌های بانکی 27 هزار و 480 تومان بود که در قیاس با روز گذشته کاهشی محسوس را در محدوده همین کانال نشان می‌دهد.

نرخ خرید دلار در صرافی‌های بانکی برابر با 26 هزار و 936 تومان گزارش شده؛ اما فعالان بازار ارز قیمت بالاتری را برای خرید دلار به مشتریان پیشنهاد می‌دهند. این رویه و رفتار از سوی برخی به سیگنالی برای افزایش قیمت دلار در ماه‌های آتی بدل شده است.

معامله‌گران می‌گویند تقاضای دلار در بازار این روزها بالا است و بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد نسبت به خرید دلار از صرافی‌های بانکی اقدام می‎کنند. البته این خرید تنها با هدف نوسان‎گیری صورت نمی‌گیرد. دراین‌راستا، بخشی از خرید با هدف سرمایه‌گذاری و پیشگیری از کاهش قدرت خرید انجام می‎شود.   

درحالی سرمایه‌گذاران خرد دوباره راهی بازار ارز شده‌اند که پیشتر انتظارات بر ریزش قیمت ارز در بازار استوار بود. به نظر می‌رسد سایه تردید بر سرانجام مذاکرات وین و تداوم بحران تحریم ازجمله تحریم نفتی مهم‌ترین عامل بروز این اتفاق است.

امروز در ساعات پایانی فعالیت بازار ارز، قیمت هر یورو نیز به 31 هزار و 916 تومان رسید. نرخ خرید یورو نیز 31 هزار و 284 تومان اعلام شد.

5965

۱۹:۳۷ ,۱۱ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


هر دلار آمریکا در صرافی های رسمی به قیمت ۲۶ هزار و ۷۰ تومان و هر یورو ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان داد و ستد می شود .

یک کارشناس بازار ارز اظهار داشت: انتقال پول برای سایت‌های شرط‌بندی هم مانند انتقال پول برای خرید یک کالا است. جابه‌جایی ارز برای شرکت در قمار ...

در حال حاضر هر مسافر می‌تواند تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها وارد و نیز تا سقف ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزهای از مرزهای ...

ظاهرا جهش نرخ ارز در دوره دوم تمام روسای جمهوری به یک سنت در اقتصاد ایران تبدیل شده است. بازخوانی تاریخی نوسانات ارزی نشان می دهد که از دولت ...

قیمت خرید دلار امروز ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۲۲ هزار و ۸۷۶ تومان بوده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی