رئیس اسبق کانون صرافان و عضو کنونی این کانون گفت: روند قیمت‌ها در بازار ارز طی روزهای آینده متناسب با شرایط کاهشی می‌شود اما این کاهش چشم‌گیر نخواهد بود؛ زیرا اتفاقات خاص سیاسی و اقتصادی در راستای افزایش عرضه رخ نداده است.

قرن‌نو - گروه اقتصادی: کامران سلطانی‌زاده گفت: قیمت‌ها در بازار ارز از اوایل هفته گذشته تا روز گذشته افزایشی بود اما در حال حاضر قیمت‌ها در این بازار مقداری کاهشی شده است. با توجه به شرایط فعلی، همچنان خریدار در بازار ارز وجود دارد و مقابل صرافی‌ها صف شکل می‌گیرد اما این افرار در حال حاضر به دلیل افزایش ناگهانی قیمت‌ها صبر کرده‌اند. 

وی با بیان اینکه قیمت دلار هنوز به ۲۷ هزار تومان هفته گذشته برنگشته است، گفت: نامشخص بودن تکلیف برجام بر وضعیت بازار ارز ثاثیر می‌گذارد و اگر اخبار مثبتی در این زمینه منتشر شود، قیمت‌ها به سمت کاهشی شدن حرکت می‌کنند. از سوی دیگر، هر چه کاهش تحریم‌ها را داشته باشیم، افزایش صادرات نفت و کالاها را خواهیم داشت که این امر نیز به بازگشت ارز به کشور و کاهش قیمت ارز کمک می‌کند.

رئیس اسبق کانون صرافان ادامه داد: اگر در روزهای آتی نیز همچنان با کاهش تقاضا در پی افزایش قیمت ارز مواجه باشیم، روند کاهش نرخ ارز نامحسوس خواهد بود، زیرا در روزهای آینده به نظر نمی‌رسد که اتفاقات خاصی رخ دهد.

سلطانی‌زاده بیان کرد که روند قیمت‌ها در بازار ارز طی روزهای آینده متناسب به شرایط کاهشی می‌شود اما این کاهش چشمگیر نخواهد بود، زیرا اتفاقات خاص سیاسی و اقتصادی در راستای افزایش عرضه رخ نداده است.
 

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۴:۳۶ ,۱۲ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


خبر آزادسازی‌ بخشی از منابع ارزی ایران در ژاپن و کره‌جنوبی، قیمت دلار را ۳۰۰ تومان کاهش داد.

بازار ارز در آخرین روز کاری هفته با رشدی 80 تومانی روبرو بود تا ماندگاری دلار در کانال 26 هزار تومان تداوم یابد .

در حالی که بحث بر سر حذف ارز 4200 تومانی این روزها بالا گرفته وبرخی مقامات از تصمیم قطعی دولت برای حذف ارز 4200 تومانی سخن می‌گویند،اخرین آمارها ...

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز در کانال 27 هزار تومان پیشروی کرد و به نزدیکی نیمه این کانال رسید.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی