رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در سخنانی کشاندن پای رژیم صهیونیستی به منطقه قفقاز توسط باکو را رد کرد و مدعی شد که این اتهام باید ثابت شود.

«الهام علی اف»، رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در اظهاراتی با ادعای حسن‌نیت باکو، بحث‌های مربوط به کشاندن پای اسرائیل به منطقه را رد کرد و گفت که جمهوری آذربایجان این اتهام‌ها را نمی‌پذیرد و خواهان اثبات آنها است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه آذربایجان خود تعیین می‌کند که با سایر کشورها در چه سطحی رابطه برقرار کند، مدعی شد: «گفته می‌شود که آذربایجان پای اسرائیل را به منطقه باز کرده است. بگذارید آنها چشمان خود را باز کنند و نگاه کنند. اسرائیل را اینجا کجا دیدند؟ حتی یک نفر هم اینجا زندگی نمی‌کند».

علی‌اف با ادعای اینکه درباره این اتهام هیچ مدرک و سند مستدلی وجود ندارد، خواستار پاسخگویی در این‌باره شد و مدعی شد که «باکو به کسی اجازه نمی‌دهد که تهمت‌های جعلی و بی‌اساس علیه جمهوری آذربایجان مطرح کند».

این درحالی است که «لیلا عبدالله اوا»، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز روز گذشته حضور نیروهای ثالث در مرز این کشور با ایران را رد کرد و درعین‌حال افزود همان‌طور که «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر خارجه ایران نیز گفته است؛ «رابطه دو ملت در بالاترین سطح خود قرار دارد».

وی درعین‌حال مدعی شد که حضور عناصر بیگانه در مناطق مرزی آذربایجان در طول جنگ دوم قره‌باغ مطرح شد؛ حال آنکه از نظر باکو، هیچ شواهدی برای اثبات این اتهام وجود ندارد.

«حسین امیرعبداللهیان»، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر با اشاره به تحرکات رژیم صهیونیستی در کنار مرزهای مشترک ایران گفته بود که در جریان آزادسازی قره‌باغ تعدادی از جنبش‌های تروریستی به منطقه نفوذ کردند و اسرائیل نیز در تلاش است تا از این تنش استفاده کند. وی در ادامه تأکید کرد که «جمهوری اسلامی حضور و فعالیت رژیم صهیونیستی علیه امنیت ملی خود را تاب نمی‌آورد و دراین‌رابطه هر اقدامی که لازم باشد انجام می‌دهد».

5965

منبع: خبرگزاری مهر

۰۹:۰۳ ,۱۳ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا، امروز در یک جلسه معارفه مشترک با وزیر امور خارجه ایسلند در پایتخت این کشور اعلام کرد: ما اطلاعات بیشتری ...

نیم ساعت پس از نیمه‌شب 24 اردیبهشت (14 می)، نیروی دفاعی اسراییل در توئیتی اعلام کرد نیروی هوایی و زمینی در حال حمله به غزه بودند. این توئیت باعث ...

به گزارش گروه بین الملل قرن نو: سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در بحبوحه دعوای دموکراتها بر سر موضع خودشان درباره درگیری های اسراییل و فلسطین، ...

رئیس جمهور ایالات متحده و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار معوقه خود در کاخ سفید بار دیگر ادعاهای واهی خود علیه ایران را تکرار کردند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی