بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران - باکو در اطلاعیه ای، بستن دفتر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در باکو را تکذیب کرد.

 به دنبال انتشار خبر بسته شدن دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری - مد ظله العالی در باکو، بخش مطبوعاتی سفارت جمهوری اسلامی ایران - باکو ضمن رد این خبر، اطلاع داد که ساعت ۱۰ صبح امروز سه شنبه ۱۳ مهر (۲۸ صفر) چند تن از ماموران پلیس پایتخت جمهوری آذربایجان با مراجعه به حسینیه اهل بیت علیهم السلام (معروف به حسینیه ایرانیان) محل برگزاری مراسم مذهبی و اقامه نماز جمعه حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر اجاق نژاد نماینده مقام معظم رهبری در جمهوری آذربایجان، به متولیان آن اعلام کردند این مکان به دلیل لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی تا اطلاع ثانوی بسته می‌شود. بلافاصله موضوع از کانال‌های دیپلماتیک پیگیری و نسبت به دلیل این اقدام بدون اطلاع قبلی توضیح خواسته شد. پیگیری‌های قانونی و دیپلماتیک برای بازگشایی این حسینیه ادامه دارد.

به اطلاع هموطنان عزیز مقیم باکو می‌رساند با توجه به این شرایط، مراسم سوگواری آخر ماه صفر امشب در این مکان مقدس برگزار نمی‌شود.

منبع : میزان

۱۸:۳۷ ,۱۳ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


عباس موسوی، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان، از «تعرض» به حریم سفارت این کشور در باکو خبر داد و گفت پلیس دیپلماتیک و وزارت کشور جمهوری آذربایجان ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی