تیم ملی کشتی ایران با کسب هفت مدال به کار خود در مسابقات جهانی پایان داد.

 قرن نو ـ گروه ورزشی: مجتبی گلیج، نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز برابر باتزول اولزیسایخان از مغولستان به روی تشک رفت و در پایان مقابل حریف نه‌چندان مطرح خود پیش از سوت پایان مبارزه با نتیجه عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و مدال برنز جهان را از آنِ خود کرد.

گلیج در دیدار نیمه‌نهایی مقابل کایل اسنایدر، دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا به روی تشک رفت و درحالی‌که در این مبارزه سخت و دشوار تا ۳ ثانیه مانده به پایان ۲ بر یک پیش بود، روی حمله خودش در خاک اسنایدر نشست و ۲ امتیاز از دست داد تا با نتیجه ۳ بر ۲ شکست بخورد و کشتی برده را با اشتباه خودش واگذار کند.

پیش از این، حسن یزدانی در وزن ۸۶، کامران قاسم‌پور در ۹۲ و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم، صاحب مدال طلا شدند و علیرضا سرلک در  وزن ۵۷، امیرمحمد یزدانی در ۶۵ و محمد نخودی در ۷۹ کیلوگرم، نیز به مدال نقره رسیدند.

همچنین رحمان عموزاد در وزن ۶۱، عرفان الهی در ۷۰ و یونس امامی در ۷۴ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

به‌این‌ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با سه مدال طلای حسن یزدانی در وزن ۸۶، کامران قاسم‌پور در ۹۲ و امیرحسین زارع در ۱۲۵ کیلوگرم، سه نقره علیرضا سرلک در وزن ۵۷، امیرمحمد یزدانی در ۶۵ و محمد نخودی در ۷۹ کیلوگرم و یک مدال برنز مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم، با کسب رتبه سومی جهان به کار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۱ پایان داد.

5965

۲۱:۱۲ ,۱۳ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


با انتخاب سجاد عباسپور در وزن 55 کیلوگرم ترکیب تیم ملی برای مسابقات جهانی نروژ مشخص شد.

بلیت فروشی دیدار دوستانه کشتی آزاد تیم های ملی آمریکا و ایران که ۲۱ بهمن در آرلینگتون تگزاس برگزار می‌شود، از همین حالا آغاز شده است.

یک حامی مالی فدراسیون کشتی به اعضای تیم ملی ایران پاداش قابل توجهی اهدا کرد.

استیوسن پس از المپیک، در رقابت‌های قهرمانی جهان غایب بود اما با قطعی شدن دیدار ایران و آمریکا از بازگشت خود به تیم ملی خبر داده بود.

نظر خود را ثبت کنید