رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس درباره نصب ماینر در بورس تهران و مقصران آن گفت: ماینر‌ها از خرداد ۱۳۹۹ به مدت چند ماه در بورس نصب شده بودند و حدود ۳ بیت‌کوین نیز استخراج شده است.

محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس درباره کشف ماینر از ساختمان شرکت بورس اوراق بهادار تهران، گفت: کشف تعدادی ماینر برای استخراج غیرمجاز رمزارز در شرکت بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته، بازار سرمایه را شوکه کرد؛ پس از بررسی‌های انجام گرفته مشخص شد که ماینر‌ها از خرداد ۱۳۹۹ به مدت چند ماه در بورس نصب و حدود ۳ بیت کوین نیز استخراج شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ماینر‌ها با مصوبه هیات مدیره شرکت بورس اوراق بهادار تهران، نصب شده بود، افزود: باید به این نکته توجه کرد که تمامی جلسات هیات مدیره‌های شرکت‌های بورسی با حضور یک ناظر از سازمان بورس اوراق بهادار برگزار می‌شود، این در حالی است که سازمان بورس در ابتدای امر از نصب ماینر اظهار بی اطلاعی کرده و معترض شده بود.

وی اضافه کرد: سازمان بورس باید پاسخگوی سهامداران در این موضوع باشد، زیرا این سازمان ناظر بر بازار سرمایه و فعالیت شرکت‌ها بورس اوراق بهادار است و با این وجود نتوانسته نظارت دقیقی بر عملکرد آن‌ها داشته باشد.

به گفته رئیس کمیته بازار سرمایه مجلس محل هزینه کرد بیت کوین استخراج شده و افراد متنفع از آن مشخص نشده است.

بررسی طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس

علیزاده ادامه داد: نصب ماینر در شرکت بورس اوراق بهادار تهران و ایجاد مشکلات بسیار در بازار سرمایه در سال گذشته، زیرسایه نبود نظارت سازمان بورس اتفاق افتاد، بنابراین در ماه‌های آینده طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس و تمامی شرکت‌های بورسی بررسی می‌شود.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس تصریح کرد: هرچند طرح تحقیق و تفحص از سازمان بورس در سال گذشته در کمیسیون اقتصادی تصویب شد، اما تاکنون به صحن علنی نیامد، اما به نظر می‌رسد در حال حاضر بررسی این طرح ضروری است. به نظر می‌رسد با تحقیق و تفحص، بسیاری از ابعاد پنهان بازار سرمایه نمایان می‌شود.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

۰۸:۲۰ ,۱۴ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بیت کوین پس از فراز و فرودهای اخیرش امروز با خرید میلیون دلاری ایلان ماسک دوباره اوج گرفت، در طول روز اما این ارز دیجیتال ریزش ناچیزی را تجربه ...

قیمت بیت کوین با بیش از ۱۰ درصد سقوط به حدود ۵۱ هزار و ۳۰۴ دلار رسید.

توییت جدید ایلان ماسک باعث مثبت شدن بیتکوین پس از سه روز شد.

تحلیل‌گران بازار رمزارزها بروز اصلاح عمیق در این بازار را دور از انتظار نمی‌دانند. به اعتقاد یک کارشناس امور مالی، رمزارزها وارد محدوده پرریسک ...

ارزش بیت‌کوین و بیشتر ارزهای مهم دیجیتالی صعودی شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی