تمرینات نظامی تاکتیکی مشترک موسوم به «برادری پایدار ـ ۲۰۲۱» نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ترکیه در نخجوان ادامه دارد.

تمرینات نظامی تاکتیکی مشترک موسوم به «برادری پایدار ـ ۲۰۲۱» نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ترکیه که از ۲۹ اردیبهشت گذشته با مشارکت واحدهای نیروی ویژه و کماندوها و نیز یگان‌های نیروهای مختلف دو کشور در نخجوان آغاز شده، هنوز هم ادامه دارد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان به تعداد نیروهای حاضر و تجهیزات نظامی مورد استفاده  در این رزمایش و مدت آن اشاره‌ای نکرده است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در گزارش اخیر خود اعلام کرد: در این مرحله این تمرینات مشترک، یگان‌های مختلف طبق برنامه این تمرینات، فعالیت‌های عملی را اجرا می‌کنند و به منظور دستیابی به هماهنگی واحدها، نیروها به طور مداوم از پست‌های فرماندهی از طریق سیستم‌های کنترل مدیریت می‌شوند و واحدهای نظامی براساس  برنامه‌های آمادگی رزمی عمل می‌کنند. فرماندهان منطقه را ارزیابی می‌کنند، برای نزدیک شدن به مواضع دشمن فرضی مسیرهای  مخفیانه را انتخاب و مطالعه می‌کنند و نیروها را به روش‌های مختلف آموزش می‌دهند. همچنین گروه‌های حمله ویژه به مواضع دشمن فرضی نزدیک می‌شوند و به عملیات می‌پردازند.

در این مرحله تمرینات مشترک نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان و ترکیه همچنین جنگنده ـ بمب‌افکن‌ها، بالگردهای تهاجمی و حمل‌ونقل نظامی پروازهای با مانورهای دشوار اجرا می‌کنند.

کارشناسان مسائل سیاسی منطقه، تمرینات و رزمایش‌های مشترک جمهوری آذربایجان با برخی کشورها در زمان کنونی را تحریک‌آمیز می‌دانند.

چندی قبل نیز هیئت نظامی ترکیه به سرپرستی «محسن دره»، معاون وزیر دفاع این کشور در قالب تمرینات نظامی مشترک دو کشور از نخجوان دیدار کرد.

جمهوری آذربایجان پیش از این نیز میزبان رزمایش نظامی مشترک سه‌جانبه نیروهای این کشور، ترکیه و پاکستان بوده است.

تمرینات نظامی مشترک نیروهای جمهوری آذربایجان، ترکیه و پاکستان ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) آغاز شده و ۲۹ شهریور ماه گذشته به پایان رسید.

5965

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۱:۱۲ ,۱۴ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ترکیه در دیدار اول خود مقابل ایتالیا با ۳ گل شکست خورده بود.

طبق برآوردهای صورت‌گرفته، صادرات ترکیه به ایالات متحده در سال‌های 2019 تا 2020 با افزایش 26.6 درصدی همراه بوده است.

ترکیه در نظر دارد از فردا (سه‌شنبه) مانورهای نظامی مشترکی را با جمهوری آذربایجان در منطقه نخجوان برگزار کند.

رئیس جمهوری ترکیه گفت، اگر که ارمنستان به دنبال روابط بهتر با آنکاراست، باید روابطش با جمهوری آذربایجان را بهبود بخشد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی