پیکرهای پاک و مطهر بیست شهید هشت سال دفاع مقدس در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع) روز چهارشنبه از مرز بین‌المللی شلمچه به خاک وطن منتقل شدند.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه این آیین در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: پیکر مطهر سی شهید دوران دفاع مقدس در ماه گذشته در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب تفحص شده است.

سردار سیدمحمد باقرزاده گفت: پیکرهای این بیست شهید که در عملیات‌های بدر، خیبر و والفجر مقدماتی به شهادت رسیدند امروز از مرز شلمچه به کشور رسید و سایر پیکر شهدا با توافقی که با اقلیم کردستان عراق انجام شده از آن گذرگاه مرزی به کشور منتقل می‌شوند.

وی اظهار کرد: پس از مراسم استقبال که با حضور یگان تشریفات نیروی انتظامی و جمعی از مردم در مرز شلمچه برگزار شد، پیکرهای مطهر این شهدا به معراج شهدای شهید محمودوند اهواز منتقل و پس از آن شناسایی هویت این شهدا آغاز می‌شود.

سردار باقرزاده افزود: پیکر مطهر شهدایی که هویت آنها شناسایی شده در کمترین زمان به خانواده‌های آنها تحویل می‌شود.

 هویت برخی از پیکرهای مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس شناسایی شده و برخی نیز برای شناسایی بیشتر نیاز به آزمایش‌ دی‌ان‌ای دارند.

در آیین تبادل پیکرهای شهدا در مرز شلمچه، اجساد یازده عراقی نیز تحویل مقامات این کشور شد.

پیکرهای پاک ۴۴ شهید هشت سال دفاع مقدس تیر ماه سال جاری نیز از مرز بین‌المللی شلمچه به خاک وطن منتقل شدند.

مرز بین‌المللی شلمچه در پانزده کیلومتر خرمشهر در استان خوزستان و بیست کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

5965

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۱:۳۰ ,۱۴ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سردار سلیمانی گفت: مهمانی لاله‌ها روز پنج‌شنبه در ١٩ هزار گلزار شهید سراسر کشور برگزار می‌شود؛ همچنین چهارمین کنگره لاله‌های سفید با رویکرد ...

رئیس جمهور در مراسم تکریم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس، گفت: ما امروز با جاهلیت مدرن در دنیا مواجه هستیم، تجلیل و تکریم از شهیدان از عالم ...

محمدحسین دامغانی اولین شهید دفاع مقدس است که در اولین دقایق شروع جنگ تحمیلی استکبار جهانی بر علیه ملتی مظلوم و تازه رهیده از یوغ ستمشاهی در ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی