وزیر امور خارجه کشورمان گفت که ایران هرگز از کمک به لبنان در صورت درخواست کمک این کشور دریغ نمی‌کند.

 حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران که به لبنان سفر کرده است بعد از ورود به فرودگاه به بیروت در نشستی خبری گفت: ایران تحت هیچ شرایطی از کمک و حمایت از لبنان، در صورت درخواست هرگونه کمک، دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: لبنان می‌تواند همه سختی‌هایی را که با آن مواجه است پشت سر بگذارد، همانطور که ملت برادر لبنان از همه مراحل سختی که با آن مواجه بوده‌اند عبور کرده‌اند.

امیرعبداللهیان تشکیل دولت جدید لبنان را به ملت لبنان تبریک گفت.

«ایوب حمید» عضو فراکسیون «توسعه و آزادی» لبنان به نمایندگی از جنبش أمل و «نبیه بری» رئیس پارلمان به حسین امیر عبداللهیان برای سفر به لبنان در این شرایط حساس منطقه خوش آمد گفت.

وی بر نقش ایران در توسعه لبنان بعد از جنگ 33 روزه در سال 2006 میلادی تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران شریک لبنان در پیروزی علیه رژیم صهیونیستی است.

وزیر امور خارجه کشورمان بامداد امروز پس از پایان سفر خود به مسکو وارد فرودگاه بیروت شد.

امیرعبداللهیان قرار است روز پنجشنبه با «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان، «نبیه بری» رئیس پارلمان، «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر و «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان دیدار و گفت‌وگو کند.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در مقر سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت با نمایندگان گروه‌های فلسطینی دیدار خواهد کرد. 

منبع: خبرگزاری تسنیم

۰۸:۱۱ ,۱۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سخنگوی وزارت امور خارجه: گفتگوها درباره تمدید تفاهم ایران و آژانس در شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته و در پروسه بررسی‌های نهایی است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که اعتبارات وزارت امور خارجه با ۹۲ درصد، در صدر افزایش اعتبار بین دستگاه‌های اجرایی قرار دارد که عمدتاً به دلیل ارزی ...

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: در آینده نه‌چندان دور رؤسای‌ جمهور ایران و روسیه در پایتخت یکی از دو کشور دیدار و رایزنی می‌کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان با رییس جمهور لبنان دیدار و رایزنی کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی