AFC با وجود فشار عربستانی ها، با افزایش سهمیه تعداد لژیونرها در لیگ قهرمانان آسیا مخالفت می کرد ولی به نظر می رسد در نهایت لابی آنها در این زمینه جواب داد.

قرن نو- گروه ورزشی: کنفدراسیون فوتبال آسیا با پیشنهاد عربستانی ها در خصوص لیگ قهرمانان آسیا موافقت کرده است. عربستانی ها از مدت ها پیش به دنبال افزایش تعداد بازیکنان خارجی تیم ها در لیگ قهرمانان بودند.

اما AFC با وجود فشار عربستانی ها، با افزایش سهمیه تعداد لژیونرها در لیگ قهرمانان آسیا مخالفت می کرد ولی به نظر می رسد در نهایت لابی آنها در این زمینه جواب داد.

یاسر المسحل رئیس فدراسیون فوتبال عربستان در این زمینه گفت: با کنفدراسیون آسیا برای افزایش تعداد لژیونرها در لیگ قهرمانان به توافق رسیدیم.

در صورت موافقت AFC با این طرح سعودی، باشگاه های فوتبال ایران متضررترین خواهند شد چون توانایی جذب ۷ لژیونر خارجی را ندارند و مشکلات مالی باعث شده تا بسیاری از باشگاه های ما از سهمیه ۴ بازیکن خارجی نیز نتوانند استفاده کند.

اما این طرح کاملا به نفع عربستانی هاست. چون تمام تیم های عربستان با ۷ لژیونر خود وارد رقابت در آسیا خواهند شد و این کار را برای باشگاه های ایران و دیگر تیم ها سخت خواهد کرد.

۱۰:۵۵ ,۱۵ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


هندی‌ها به دلیل پست حاشیه‌ساز صفحه اینستاگرام پرسپولیس از این تیم شکایت کرده‌ بودند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییرات مهمی در نحوه برگزاری مراحل حذفی لیگ قهرمانان ایجاد کرد.

لیگ ایران هم با کسب ۸۲.۹۵۰ امتیاز عنوان سومین لیگ برتر در غرب آسیا را کسب کرد.

در فاصله 3 روز تا بازی پرسپولیس و استقلال تاجیکستان رقیب سرخ ها سرمربی خود را تغییر داد.

در پایان مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان2 دو بازیکن پرسپولیس در تیم منتخب قرار گرفتند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی