شهرام ناظری، خواننده باسابقه کشورمان، نسبت به رویکرد صداوسیما در قبال پخش بدون اجازه آثارش گله‌مند است.

ناظری  گفت: «صداوسیما چهل و دو سال است که بدون اجازه من و بدون رعایت حق و حقوق من از نظر کپی‌رایت و از نظر انسانی، به تجاوز خود ادامه داده است.»

خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی انتقادش به صداوسیما را اینگونه ادامه داد: «هر گونه اعتراضی که کردم جهت پخش نکردن آثارم از رادیو و تلویزیون تا امروز ترتیب اثری داده نشده است.»

او در پاسخ به پرسش دیگری درباره آثار جدیدی که به عرصه موسیقی کشور عرضه خواهد کرد، گفت: «چندین اثر نیمه‌تمام هست ولی هیچ مرکزی یا موسسه ای نیست که فقط مخارج تهیه اثر را بپردازد.»

بر اساس این گزارش ایسنا، شهرام ناظری در خرداد ماه امسال کنسرت آنلاین «آوای دوست» را در تالار وحدت اجرا کرد؛ کنسرتی که از نگاه او خالی از اشکال نبود. او پس از پخش این کنسرت در فضای مجازی، تاکید کرده بود که اگر می دانست سازها را قرار است از نمای دور نشان بدهند، بدون شک با این مساله و انجام آن به صورت جدی مخالفت می‌کرد.

خواننده نام آشنای کشورمان در آن زمان به رویکرد صداوسیما در قبال نمایش ساز اشاره و همین مساله را دلیل تمایل نداشتن به همکاری با صداوسیما، عنوان کرده بود. به این ترتیب که گفته بود، «عملکرد اینجانب در این سال‌ها به وضوح نشان می‌دهد که به دلیل همین نقطه نظرها و اختلاف سلیقه‌ها که با صداوسیما داشته‌ام و اینکه در تلویزیون سازها را پشت اجسام مختلف پنهان می‌کنند، در این دهه ها هیچگونه همکاری با رادیو و تلویزیون نداشته ام و حتی حق و حقوق طبیعی خودم را از صداوسیما دریافت نکرده‌ام.»

منبع: خبرگزاری ایسنا

۰۹:۱۰ ,۱۶ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


و بالاخره دوستداران شهرام ناظری بعد از حدود سه سال پای اجرای استاد نشستند. در کنسرتی آنلاین که جای خالی تماشاگران در آن مشهود بود و خود شهرام ...

انگار تلویزیون های اینترنتی و پلتفرم ها هم مسیر مشابه تلویزیون و صدا و سیما را در سرکوب ‫موسیقی پیش گرفته اند! کنسرت آنلاین شهرام ناظری با ...

برنامه با کاروان شعر و موسیقی امروز به پخش قطعه «الا یا ایها الساقی» با صدای شهرام ناظری و بازخوانی علیرضا شاه‌محمدی اختصاص دارد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی