کمتر از یک هفته پیش، سرویس‌های فیس‌بوک شامل خود فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ نزدیک به شش ساعت از دسترس خارج شدند که دردسرهای زیادی به همراه داشت. اما تنها به فاصله چند روز، دیشب برخی سرویس‌های این کمپانی دوباره قطع شدند. این قطعی که روی فیس‌بوک، اینستاگرام و مسنجر تأثیر گذاشته بود، دو ساعت طول کشید و علتش یک تغییر در پیکربندی عنوان شده است.

این مشکل که دیشب برطرف شد، مانع از دسترسی کاربران به سرویس‌های این شرکت شد. حالا فیس‌بوک در توئیتر با اعلام رفع این مشکل، به خاطر بروز آن از کاربران عذرخواهی کرده: بسیار متأسفیم اگر نتوانستید دو ساعت به محصولاتمان دسترسی پیدا کنید. ما می‌دانیم تا چه اندازه برای برقراری ارتباط با دیگران به ما تکیه می‌کنید. ما مشکل را برطرف کرده‌ایم و دوباره به خاطر صبوری‌تان در این هفته تشکر می‌کنیم.

در طی این قطعی، کاربران در بسیاری از کشورها به فید اینستاگرام دسترسی نداشتند و نمی‌توانستند برای دیگران روی فیس‌بوک مسنجر پیام ارسال کنند. البته این اولین قطعی سرویس‌های فیس‌بوک در یک هفته اخیر نبود و چند روز پیش یعنی دوشنبه شب هم برای شش ساعت سرویس‌های این کمپانی قطع شدند.

قطعی دوشنبه شب بسیار طولانی‌تر و شدیدتر از قطعی دیشب بود. در قطعی اول، برای مدت شش ساعت کاربران به فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ دسترسی نداشتند و حتی بنا بر مشکلات فنی، کارمندان فیس‌بوک نمی‌توانستند وارد ساختمان این کمپانی شوند و برای ارتباط با یکدیگر هم از سرویس ایمیل اوت‌لوک مایکروسافت استفاده کردند.

علت اختلال اول، تغییرات پیکربندی روترهای فیس‌بوک اعلام شد. تنها در همان شش ساعت، نزدیک به یک میلیارد دلار به اقتصاد جهانی آسیب وارد شد و البته سایر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها مانند توئیتر و تلگرام هم به خاطر هجوم کاربران دچار مشکل شدند. تلگرام ادعا کرده که در مدت قطعی سرویس‌های فیس‌بوک، هفتاد میلیون کاربر جدید جذب کرده است.

باید منتظر ماند و دید در آینده نزدیک دوباره شاهد اختلال یا قطعی مشابهی در سرویس‌های فیس‌بوک مانند اینستاگرام و واتس‌اپ خواهیم بود یا خیر.

5965

منبع: دیجیاتو

۱۲:۳۶ ,۱۷ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک دادگاه فدرال در آمریکا شکایت کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده بر علیه فیس‌بوک به جرم انحصارطلبی را رد کرد تا واتس‌آپ و اینستاگرام کماکان ...

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) شکایت ضدانحصار اصلاح‌ شده‌ای را علیه فیسبوک ثبت کرده و ادعا می‌کند که این شرکت با خرید اینستاگرام و واتس‌اپ قوانین ...

سرورهای فیس‌بوک عصر امروز از دسترس خارج شدند و به دنبال آن دسترسی تمامی کاربران سراسر جهان به شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ ...

دسترسی برخی کاربران در سراسر جهان به اپلیکیشن‌های اینستاگرام، فیس‌بوک و واتس‌اپ دوباره قطع شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی