پیمان جبلی، در دیدار با مدیران صداوسیمای مراکز استان‌ها تاکید کرد نگاه این رسانه به مخاطب، باید فراتر از پایتخت باشد و باید به سمت عدالت و هویت‌محوری، حرکت کند.

پیمان جبلی، رئیس صدا و سیما، عصر (شنبه ۱۷ مهر)،  با مدیران مراکز استان‌های این سازمان، دیدار کرد.

او در آغاز سخنانش گفت: «با پشت سرگذاشتن چالش‌های چهل سال اول انقلاب و کسب دستاوردهای مهم ملی و منطقه‌ای، اکنون وارد مرحله دوم از انقلاب اسلامی‌شده‌ایم و مهم‌ترین وظیفه ما، بررسی نقاط ضعف و قوت و بازنمایی موفقیت‌ها و امور مغفول در فضای ملی است.»

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان این‌که ما هنوز با آرمان‌های عدالت‌طلبانه و عدالت‌خواهانه که باید در جمهوری اسلامی ایران محقق شود، فاصله داریم، گفت: «این موضوع پس از جنگ و سازندگی به حاشیه رفت و میان حاکمیت و بدنه جامعه فاصله افتاد. وظیفه ما توجه ویژه به این موضوع و بازنمایی عدالت و ظرفیت‌های موجود درجامعه است.»

جبلی با بیان این‌که نگاه صدا و سیما به مخاطب، باید فراتر از پایتخت باشد، گفت: «مراکز استان‌ها با ویژگی‌های منطقه‌ای و محلی، سرشار از ظرفیت‌های مهم برای نمایش و بازنمایی در شبکه‌های ملی هستند. برای تحقق این امر، با تجمیع بودجه‌های چند مرکز می‌توان اثری مشترک و فاخر در مراکز تولید کرد تا در تراز رسانه ملی قرار بگیرند.»

وی با اشاره به هویت محور بودن صدا و سیما هم گفت: «وقتی از هویت ملی صحبت می‌کنیم، منظورمان مرزهای تمدن و فرهنگ ایران در سده‌های مختلف است؛ از جغرافیایی صحبت می‌کنیم که رنگین‌کمانی از خرده‌فرهنگ‌هاست و هویت ملی ما را تشکیل می‌دهند.»

رئیس سازمان صدا و سیما، ادامه داد: «ایران مانند فرشی زیبا است که هر سمتش، رنگ و رخ متفاوتی دارد و وقتی تار و پود آن بالا می‌آید، در یک نگاه، ما با یک هماهنگی و زیبایی‌ فوق‌العاده روبه‌رو می‌شویم که اگر تکه‌ای از آن ناهمگون باشد، کلیت فرش، زیبا به نظر نمی‌آید.»

جبلی، در ادامه، این پرسش را مطرح کرد که «چند برنامه رادیویی و تلویزیونی می‌توان نام برد که برای دعوت از کارشناس‌هایش، سراغ متخصصان خارج از پایتخت می‌رود؟ یا چند متخصص پزشکی یا روان‌شناسی در رسانه ملی می‌شناسید که بیرون از تهران باشند؟»

وی در پاسخ به پرسش خود، تاکید کرد: «در مراکز استان‌های صدا و سیما، ظرفیت‌هایی مغفول و احتکارشده‌ است که باید در سطح ملی دیده شوند و شبکه‌های استانی باید با شناساندن آن‌ها و معرفی‌شان، زمینه رشد و پیشرفت مراکز را فراهم کنند.»

رئیس صدا و سیما، در پایان با تأکید بر عدالت‌گستری و هویت محوری در جغرافیای ایران گفت: «رسانه‌های مراکز استان‌ها باید با تمرکز بر این دو موضوع، در جای جای جغرافیای ایران و بازنمایی آن در شبکه‌های ملی، سهم خود را برعهده بگیرند و در این صورت است که می‌توان مدعی بود که رسانه ملی هستیم و سرزمین ایران را پوشش می‌دهیم.»

۱۴:۳۱ ,۱۸ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


هر از چندگاهی شاهد پخش ویدئوهای گاف‌های مجریان تلویزیون در شبکه‌های اجتماعی هستیم. آخرین نمونه آن که چند روز پیش همه را شگفت‌زده کرد به قدری ...

پارک شدن ۱۰ دستگاه خودرو تارا صفر کیلومتر با پلاک «تشریفات» در پارکینگ اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما گمانه‌زنی‌ها را درباره تعداد ...

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: ایران در حال برنامه‌ریزی است برای اینکه شبیه قدرت‌های بزرگ، اینترنت خودش را داشته باشد.

پیمان جبلی، معاون برون مرزی صداوسیما به عنوان جدی‌ترین گزینه ریاست صداوسیما، دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق (ع) در رشته فرهنگ و ارتباطات است. ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی