فرانسه با قهرمانی در لیگ ملت‌های اروپا به تنها تیمی تبدیل شد که موفق شده به عنوان یک تیم اروپایی تمامی جام‌ها را به دست بیاورد.

قرن نو - گروه ورزشی: یکشنبه‌شب دو تیم اسپانیا و فرانسه در فینال لیگ ملت‌های اروپا به مصاف هم رفتند. اسپانیا با پیروزی ۲-۱ مقابل ایتالیا و فرانسه با کامبک ۳-۲ برابر بلژیک، توانستند جواز حضور در فینال مسابقات را کسب کنند.

در نیمه اول، شاهد بازی کسل‌کننده‌ای بودیم. هر دو تیم موفق شدند در مجموع تنها یک شوت به سمت چهارچوب بزنند و البته شاگردان لوئیز انریکه، مالکیت کامل توپ را در اختیار گرفته بودند، اما سد دفاعی فرانسه، اجازه حمله کردن به لاروخا را نداد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم شرایط بازی به طور کلی تغییر کرد. شاگردان دشان دیگر در لاک دفاعی فرو نرفته بودند و اسپانیا نیز توانست راهی به سمت دروازه لوریس پیدا کند. در دقیقه ۶۴ میکل اویارزابال با پاس گل سرخیو بوسکتس موفق شد گل اول بازی را به ثمر برساند. خوشحالی لاروخا تنها دو دقیقه دوام داشت و کریم بنزما موفق شد با پاس کیلیان امباپه، بازی را به تساوی بکشاند. در دقیقه ۸۰ در نهایت کیلیان امباپه برای دومین بار دروازه اونای سیمون را گشود تا شاگردان دشان برای دومین بار در یک هفته کامبک بزنند و با پیروزی ۲-۱، قهرمان لیگ ملت‌ها شوند.

۰۷:۰۰ ,۱۹ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نیکولا سارکوزی تنها رئیس جمهور فرانسه نیست که با اتهام فساد روبرو بوده است.

دولت فرانسه اعلام کرد که در ادامه کاهش محدودیت‌های کرونایی و با توجه به وضعیت نسبتاً مطلوب موجود در این کشور از حیث همه‌گیری بیماری کووید ...

قرارداد جدید سه‌جانبه بین آمریکا، بریتانیا، و استرالیا صرفاً یک قرارداد نظامی نیست، بلکه طلیعه نظم جدید دوقطبی بین‌الملل است.

فرانسه در اعتراض به همکاری زیرسطحی آمریکا و استرالیا، سفیرانش را از این دو کشور فراخواند.

رئیس‌جمهوری فرانسه دیروز، یکشنبه، سفرش به سوئیس را که قرار بود در ماه نوامبر انجام شود، به دلیل مخالفت سوئیس با خرید جنگنده‌های فرانسوی و ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی