سردار هادیانفر گفت: بر اساس مصوبه مجلس، فرصت پرداخت جرائم با تخفیف تا پایان دی‌ماه امسال است و بعد از این تاریخ دوباره جرائم دوبرابر می‌شوند.

 سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در خصوص جرائم بیش از ۳ میلیون تومان رانندگان اظهار کرد: ما در یک دوره که مربوط به سال ۱۳۹۸ بود، پرداخت قسطی جرائم را برای همه رانندگانی که بالای یک میلیون تومان جریمه داشتند، ابلاغ کردیم. در آن زمان اینگونه بود که برای پرداخت روزانه یا ماهانه از طریق درگاه‌های بانکی یا پلیس راهور در بازه یک سال بدون پیش پرداخت، رانندگان خودروی خود را ترخیص یا جریمه را به صورت تعلیق در آوردند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار، در پایان سال ۹۸ فقط ۳۵ درصد کسانی که تعهد داده بودند، جرائم خود را پرداخت  و ۶۵ درصد فقط تعهد را امضاء کردند و به قولی که داده بودند، عمل نکردند. ما مجبور شدیم این طرح را متوقف کنیم. اما در حال حاضر، شرایط مساعدی وجود دارد و خودرویی وجود ندارد که جریمه‌ای بالاتر از ۷ یا ۸ میلیون داشته باشد. توصیه ما به رانندگان این است که چون مصوبه مجلس تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ است، هموطنان از فرصت پرداخت جرائم با تخفیف  استفاده کنند و بعد از این تاریخ دوباره جرائم دو برابر می‌شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۸:۳۲ ,۱۹ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که نرخ جریمه‌های رانندگی در سال ۱۴۰۰ تغییری نسبت به سال ۱۳۹۹ نکرده و تنها پنج درصد برای ...

معاون اول رئیس جمهور مصوبه جدید هیئت دولت در خصوص نرخ جریمه تردد خودروهای کاربراتوری در محدوده مناطق ممنوعه را ...

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: اولین گواهینامه رانندگی در کشور به شماره ۱ در سال ۱۳۰۷ و برای آقایی به نام محمدناصر انشاء صادر شد.

خبر موتورسواری زنان بار دیگر با اظهارات پلیس راهنمایی و رانندگی در پاسخ به پرسشی در مورد همین مسئله در نشست خبری چند روز گذشته که یادآور شده ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی