مدیر ارشد پیشین پنتاگون اعلام کرد چین در رقابت با آمریکا توانست برنده جنگ هوش مصنوعی شود و راهبری جهانی خود را در این بازار به دلیل پیشرفت‌های تکنولوژیکی حفظ کند.

قرن نو ـ گروه فناوری اطلاعات: چین، دومین اقتصاد بزرگ جهان، در تلاش است تا بر بسیاری از فناوری‌های نوظهور کلیدی به‌ویژه هوش مصنوعی، زیست‌شناسی مصنوعی و ژنتیک طی یک دهه آینده و پس از آن تسلط یابد.

نیکولاس چایلان، اولین افسر ارشد نرم‌افزاری پنتاگون که در اعتراض به سرعت کُند تحول فناوری در ارتش آمریکا استعفا داده بود، معتقد است این باخت در برابر چین، ایالات متحده را در معرض ریسک‌های متعددی قرار خواهد داد.

او به روزنامه فایننشیال تایمز گفته است:‌ طی پانزده تا بیست سال آینده فرصتی برای مبارزه و رقابت با چین نداریم. به نظر من معامله تقریباً تمام‌شده است.

به گفته این افسر پنتاگون، چین بر آینده جهان مسلط خواهد شد و کنترل هر چیزی از روایت رسانه‌ای تا ژئوپلیتیک را در اختیار خواهد داشت.

چایلان، روند نوآوری را در شرکت‌‌های آمریکایی کُند توصیف کرد و معتقد است کمپانی‌هایی همچون گوگل برای کار روی AI بسیار کُند عمل کرده‌اند.

به گفته او، شرکت‌های چینی مجبور هستند تا با دولت کار کنند و در زمینه هوش مصنوعی بدون توجه به اصول اخلاقی سرمایه‌گذاری گسترده‌ای کرده‌اند و این درحالی است که وضعیت دفاع سایبری آمریکا در برخی دپارتمان‌های دولتی در سطح مهدکودک است.

5965

۱۲:۲۹ ,۱۹ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


جلسات استماع دادرسی استرداد قضائی مِنگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی به آمریکا با قضاوت هیتر هولمز، قاضی ارشد دادگاه بریتیش کلمبیا به پایان ...

بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو آموزه‌ها و اطلاعات مفیدی را در اختیار تحلیلگران سیاست قدرت‌های بزرگ و مشخصاً تحلیلگران رقابت چین و آمریکا قرار ...

مشارکتِ نظامیِ به‌تازگی اعلام‌شده میان ایالات متحده آمریکا، انگلیس و استرالیا که به اصطلاح آکوس نامیده می‌شود، پیامدهای نامشخص اما گسترده‌ای ...

منگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی، پس از توافق با دادستان‌های آمریکایی برای مختومه کردن پرونده کلاهبرداری بانکی او به منظور کاهش تنش در روابط ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی