عضو شورای عالی مسکن گفت: پیشنهاد افزایش وام مسکن تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان به شورای عالی مسکن داده شده است.

​اقبال شاکری افزود: این پیشنهاد برای توانمندی خانوارهای فاقد مسکن است که بتوانند واحدهای مسکونی که قرار است ساخته شود را بخرند.

وی گفت: یکی از مشکلات خانوارهای فاقد مسکن این است که پول اولیه برای شروع قرارداد را ندارند به همین دلیل هرچقدر سهم اورده آن‌ها را کمتر کنیم امکان حضور افراد نیازمند مسکن برای عقد قرارداد افزایش می‌یابد. 

 شاکری افزود: به همین دلیل در طرح اقدام ملی مسکن نیز تعداد کمی به مرحله عقد قرارداد رسیده اند.

وی با اشاره به اینکه اگر یک واحد صدمتری را درنظر بگیریم و قیمت تمام شده هر مترمربع آن شش میلیون تومان باشد هزینه تمام شده ساخت این واحد ۶۰۰ میلیون تومان است افزود:باید حدود ۸۰ درصد این رقم را به صورت وام پرداخت کنیم که حدود ۴۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: این وام طی دو سال پرداخت می‌شود، چون متقاضیان نیز باید طی دو سال آورده خود را تکمیل کنند بنابراین می‌توانند از آن استفاده کنند.

 شاکری تاکید کرد: وام ۴۵۰ میلیون تومان فقط برای تهران است و در روستاها می‌توانند تا ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه پرداخت وام به متقاضیان در دیگر کلانشهرها ۴۰۰ میلیون تومان است، افزود: براساس جمعیت هر شهر مبلغ وام تغییر می‌کند.

شاکری گفت: سود این وام بین ۴ تا ۱۲ درصد است که نرخ سود متقاضیان روستایی ۴ درصد است و برای کلانشهرها و سایر شهرها متفاوت است و بنا به دهکی که متقاضی در آن حضور دارد، سود وام تعیین می‌ شود.

وی افزود: کسانی که تحت حمایت کمیته امداد و یا بهزیستی هستند نیز نرخ سود وام آن‌ها مشخص می‌شود.

عضو شورای عالی مسکن اضافه کرد: شورای عالی مسکن دو هفته آینده تشکیل می‌شود و این موارد قرار است در آن جلسه به تصویب برسد.

بر اساس این گزارش، دیروز هم رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پیشنهاد افزایش وام مسکن روستای تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان خبر داده بود.

اکبر نیکزاد گفته بود: پیشنهاد افزایش وام مسکن روستایی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان را به دولت ارایه دادیم که این پیشنهاد در جلسه آتی شورای عالی مسکن مطرح می‌شود وبا توجه به علاقه رئیس جمهور به روستائیان به نظر می‌رسد با آن موافقت شود.

 

منبع: صداوسیما

۱۴:۵۲ ,۱۹ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


اگر جزو خانواده بزرگ فرهنگیان هستید و متقاضی دریافت وام برای خرید مسکن در صورتی که واجد شرایط باشید می‌توانید اقدام کنید.

در حالی که افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن طی دو سال گذشته، اثرگذاری وام مسکن در خرید را به شدت کاهش داده ، امروز قرار است مسئولان درباره افزایش ...

جعفر قادری، رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه گفت: بر اساس مصوبه مجلس به هر زوج مبلغ ۷۰ میلیون تومان وام ازدواج پرداخت می‌شود.

قیمت اوراق وام مسکن از روز نهم اسفند تا هفدهم اسفندماه در محدوده 55 هزار تومان قرار گرفته و نهایتا نوسان قیمتی آن در حد 500 تومان بوده است.

معاون امور اعتباری بانک تخصصی بخش مسکن گفت: با توجه به رفع موانع پیش روی طرح اقدام ملی مسکن، امیدواریم در ۶ ماه اول سال آینده، این عقب‌ماندگی ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی