پیروزی تیم ملی در دیدار امشب احتمالاً جنگ دومی در گروه را داغ خواهد کرد.

قرن نو ـ گروه ورزشی: تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین بازی خود در مقدماتی جام‌جهانی امروز میزبان کره جنوبی خواهد بود؛ تیمی که مهم‌ترین رقیب شاگردان اسکوچیچ محسوب می‌شود.

درحال‌حاضر تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی بعد از انجام سه بازی به ترتیب با ۹ و ۷ امتیاز در رتبه‌های اول و دوم هستند؛ این در حالی است که تیم سوم جدول فقط با دو امتیاز فاصله هفت و پنج امتیازی با این دو تیم دارد.

شاگردان اسکوچیچ در صورت پیروزی در این بازی با دوازده امتیاز صدرنشینی خود در این بازی را قطعی خواهند کرد؛ اما شاید مهم‌ترین اتفاق پیش از رویارویی ایران و کره، ناامید شدن تماشاگران از حضور در ورزشگاه باشد. بعد از دو ماه اعلان رسانه‌ای فدراسیون فوتبال مبنی‌بر حضور تماشاگران در بازی برابر کره، در نهایت مشخص شد که علاقه‌مندان به تیم ملی همچنان باید در حسرت حضور در استادیوم باشند.

آخرین تقابل ایران و کره به خرداد ۹۷ در سئول بازمی‌گردد که ایران با هدایت مارک ویلموتس به تساوی یک بر یک در خانه کره دست یافت تا روند ناکامی‌های کره در برابر ایران ادامه داشته باشد.

امروز همچنین در دیگر دیدارهای این گروه، امارات و عراق به مصاف هم می‌روند و سوریه پذیرای لبنان است که همگی یک یا دو امتیاز تاکنون کسب کرده‌اند.

کره جنوبی در یک دهه اخیر موفق به شکست ایران نشده و پیروز شدن در تهران هم آرزویی است که در تاریخ ۶۳ساله بازی‌های دو تیم هرگز به آن نرسیده است.

در عوض ایران طی ده سال اخیر چهار بار در بازی‌های رسمی و دوستانه کره جنوبی را برده و یکی از این بردها در خاک کره به‌دست آمده است. تاریخچه تقابل‌های ایران و کره جنوبی نشان می‌دهد دو تیم ۳۱ بار با هم روبه‌رو شده‌اند که نُه بازی مساوی شده و در ۲۲ بازی دیگر هم برتری ۱۳ـ۹ از آنِ ایران بوده است.

کره جنوبی آخرین‌بار سال ۲۰۱۱ در جام ملت‌های آسیا تیم ایران را که توسط افشین قطبی هدایت می‌شد یک بر صفر برد و از جام ملت‌ها حذف کرد. در مقدماتی دو جام‌جهانی اخیر، ایران با کارلوس کی‌روش مقابل کره جنوبی به ۳ برد و یک تساوی رسید و هرگز از این تیم گل نخورد. آخرین بازی دو تیم هم مسابقه‌ای دوستانه در سئول بوده که ایران با هدایت مارک ویلموتس مقابل حریف به تساوی ۱ـ۱ رسیده است.

پیروزی تیم ملی در دیدار امشب احتمالاً جنگ دومی در گروه را داغ خواهد کرد و ایران با سه امتیاز احتمالی برابر کره می‌تواند فاصله پنج امتیازی با این تیم ایجاد کرده و در صورت یکی دو برد دیگر در دور برگشت، صعود خود را به جام‌جهانی قطعی کند. بنابراین در بازی امشب چشم سایر رقبا به استادیوم آزادی خواهد بود تا بلکه کره‌ای‌ها ترمز شاگردان اسکوچیچ را بکشند؛ اتفاقی که باعث خواهد شد تا همچنان سایر رقبا برای دور برگشت امیدوارتر باقی بمانند.

5965

۰۹:۰۱ ,۲۰ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کره جنوبی با برتری برابر لبنان 4 امتیاز شد و موقتا به صدر جدول رفت.

سرمربی کروات تیم ملی دو مدافع کناری تیمش را برای دیدار با عراق تغییر داده است.

پیش از این درجال وزیر ورزش عراق اعلام کرده بود رایزنی ها را انجام داده و بزودی محرومیت آنها از میزبانی برداشته می شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا تیم داوری این بازی را معرفی کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی