رئیس گروه دارویی برکت با اشاره به تولید هفتصد قلم دارو در این گروه دارویی، از درخواست چندین کشور برای خرید واکسن برکت خبر داد.

اکبر برندگی در حاشیه حضور در نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما در مصلای تهران درباره گروه دارویی برکت اظهار داشت: در مجموع هفتصد قلم دارو در گروه دارویی برکت تولید می‌کنیم و شرکت صادراتی داریم که حوزه فعالیتش کشورهای منطقه مانند افغانستان، سوریه، عراق، لبنان و حوزه CIS است و در فیلیپین، بنگلادش، اوکراین و قاره آفریقا در حال ثبت دارو هستیم. هدف صادراتی سال به سال افزایش می‌یابد و در سال ٩٩ بیش از چهار میلیون دلار صادرات داشته‌ایم.

وی افزود: در مجموعه گروه دارویی برکت تنها سایت واکسن، بیوسان بود اما با شروع کرونا این نیاز احساس شد که در کشور باید واکسن تولید کنیم؛ زیرا احساس می‌کردیم که در آینده که واکسن در جهان تولید می‌شود به دلیل تحریم‌ها به ما واکسن نخواهند داد. بنابراین مطالعات واکسن را شروع کردیم و با فاصله زمانی بسیار کم توانستیم مطالعات حیوانی واکسن رابه اتمام برسانیم و مجوز فاز بالینی را بگیریم.

برندگی گفت: مطالعات نشان داد که واکسن برکت در نژاد و قومیت‌های مختلف کشور ایجاد حساسیت نمی‌کند و بنا بر مستندات ارائه‌شده به وزارت بهداشت، در اواسط فاز سوم مجوز مصرف اضطراری گرفتیم و بیش از سیزده میلیون دُز واکسن تولید کردیم و هشت میلیون دُز نیز تحویل وزارت بهداشت داده شده است.

رئیس گروه دارویی برکت با بیان اینکه واکسن برکت به پنج میلیون نفر تزریق شده و مرگ مرتبط با واکسن نیز رخ نداده، خاطرنشان کرد: ابتدا واکسن را در سازمان جهانی بهداشت ثبت می‌کنیم و در صورت رفع نیاز داخل، صادرات خواهیم داشت. الان نیکاراگوئه، ونزوئلا ، فیلیپین، تایلند و پاکستان درخواست خرید واکسن برکت را داده‌اند و تعداد زیادی درخواست از سایر کشورها نیز به ستاد اجرایی فرمان امام تحویل شده و در صورت رفع نیاز به کشورهای دیگر صادرش می‌کنیم.

5965

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۱:۰۲ ,۲۰ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


صحبت‌های آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت فایزر، درباره احتمال نیاز به تزریق دوز سوم واکسن کووید-19برای تقویت اثربخشی آن، موج جدیدی از اما و اگرها ...

محرز از آغاز مطالعه بالینی واکسن کووایران برکت بر روی گروه سنی دوازده تا شانزده سال و زنان باردار خبر داد.

تولید واکسن از مقولاتی بود که آسان به نظر می‌آمد ولی خیلی زود، مشکلات فراوانی بر سر راه آن افتاد و هم‌اینک میلیون‌ها ایرانی که از یک سال وعده ...

فناور پروژه واکسن کوو ایران برکت با اعلام اینکه ثبت این واکسن در سازمان جهانی بهداشت در حال انجام است، گفت: برای این کار باید پنج فصل نوشته ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی