یک چهره اصلاح طلب می گوید:  در چیدمان دولت چه در سطح کلان و چه در سطح استان‌ها، به نظر می‌رسد با توجه به اینکه خود رئیسی سازمان و تشکیلاتی نداشته و به دلیل جایگاهی که پیش از این داشته، عنصر سیاسی و تشکیلاتی نبوده، بیشتر سازمان رأی رئیسی تعیین‌کننده است.

قرن نو- گروه سیاسی: حسن رسولی، عضو جبهه اصلاحات ایران در بخشی از گفتگوی خود با خبرنگار قرن نو، درباره نوع مناسبات اصلاح طلبان با دولت رئیسی گفت: اصلاح‌طلبان در رابطه با دولت سیزدهم قائل به این نکته هستند که براساس گزاره زنده‌باد مخالف من، که توسط خاتمی مطرح شده، اقدام کنند.

بیشتر بخوانید؛

 روایت یک اصلاح‌طلب از رابطه نزدیک با رئیسی | دولت سیزدهم گاف می‌دهد؟

وی افزود: برهمین‌اساس، نقد اصلاح‌طلبان نسبت به دولت سیزدهم نقد منصفانه خواهد بود و ضمن اینکه برای دولت سیزدهم آرزوی موفقیت دارند، این انتظار را ندارند که از طرف دولت رئیسی مسئولیتی به آنها واگذار شود. 

آیا رئیسی انتصابات را در دولت سیزدهم انجام می‌دهد؟ 

رسولی گفت: در چیدمان دولت چه در سطح کلان و چه در سطح استان‌ها، به نظر می‌رسد با توجه به اینکه خود رئیسی سازمان و تشکیلاتی نداشته و به دلیل جایگاهی که پیش از این داشته، عنصر سیاسی و تشکیلاتی نبوده، بیشتر سازمان رأی رئیسی تعیین‌کننده است؛ زیرا بررسی برخی انتصابات از حیث انطباق تجارب و ظرفیت‌های افراد با سنگینی کار وزارتخانه‌ها و بخش‌ها، نشان می‌دهد که این انتصابات نمی‌تواند از ناحیه یک فرد منصف قضاوت‌کننده، مورد تأیید قرار گرفته باشد، مخصوصاً اینکه برخی از وزرا و مسئولان در دولت‌های احمدی‌نژاد امتحان خود را پس داده بودند. 

ارتباط دولت رئیسی با اصلاح طلبان قطع شد

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان در اداره کشور تصریح کرد: در حقیقت اداره کشور در مسئله‌ای مانند ایران نیازمند بهره‌گیری و همکاری نخبگان است؛ برای نمونه با روی‌کار آمدن طالبان در افغانستان و تغییر شرایط امنیتی در مرزها این انتظار می‌رفت که از غفوری‌فرد تا بنده که در دوره دوم دولت خاتمی که بنده اداره استان خراسان را برعهده داشتم، مشورت‌هایی گرفته شود و مبادله اطلاعات صورت بگیرد اما برخلاف روزهای اول بعد از پیروزی رئیسی که با برخی اصلاح‌طلبان تماس گرفته شد، به یک‌باره این ارتباطات قطع شد. این نوسانات نشان‌دهنده عدم استقرار کامل دولت است. 

 

۲۲:۲۸ ,۲۰ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سایت تابناک که از رسانه های بسیار نزدیک به محسن رضایی به شمار می آید، در گزارش، اعضای کابینه رئیسی را گمانه زنی کرد.

دولتمردان سیزدهم در کنار رئیس‌جمهور حضوری پررنگ در فضای مجازی دارند. آیا این حضور می‌تواند زمینه‌ساز مخالفت آنها با طرح صیانت مجلس شود؟

یک کارشناس مسائل هسته‌ای بر این باور است با توجه به قانون اساسی، در مورد مذاکرات هسته‌ای رئیسی مجری سیاست‌های شورای عالی امنیت ملی است، از ...

مرتضی الویری، سیاستمدار اصلاح‌طلب براین‌باور است که تفکر اصلاح‌طلبی هرگز از بین نخواهد رفت و حتی این امکان وجود دارد که اصول‌گرایان و شخص ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی