در جلسه شورای عالی فضازی مجازی با حضور رئیس جمهور پس از تبادل نظر اعضا،‌ بخش سیاست‌ها و الزامات قانونی شدن منظومه ماهواره‌ای در کشور به تایید رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی، از جمله این موارد استفاده مجاز این‌گونه منظومه‌های ماهواره‌ای در داخل کشور بود و مقرر شد وزارت ارتباطات درباره نحوه فعالیت و ارایه مجوز به آن تصمیم‌گیری کند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری ایران در این جلسه بر تلاش و همت مضاعف همه دستگاه‌ها در ساماندهی فضای مجازی برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در این حوزه و دستیابی به اهداف اصلی تشکیل شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد.

او با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در ماموریت‌های این شورا، گفت: با استفاده از دیدگاه‌های اعضای حقیقی و عقبه کارشناسی اعضای حقوقی شورا، می‌توان گام‌های موثری در جبران عقب ماندگی‌ها در خود شورا و مدیریت فضای مجازی برداشت.

رئیس جمهور، تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملیاطلاعات را یک ضرورت دانست و به مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستور داد راهبری تکمیل شبکه ملی اطلاعات را با جدیت پیگیری کنند.

رئیسی با اشاره به مزایای دولت الکترونیک و هوشمند، گفت: تشکیل دولت هوشمند برای رفاه مردم و تسهیل انجام امور مردم آنان ضروری است، لذا همه دستگاه‌ها بدون بخشی‌نگری باید با یکدیگر همکاری کنند تا کارها و امور مردم با آسودگی انجام شود.

او با تاکید بر توجه همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به اقتصاد دیجیتال، گفت: فعال شدن اقتصاد دیجیتال در افزایش اشتغال، تولید ثروت و ایجاد ارزش افزوده موثر است و در این زمینه اگرچه وزارت ارتباطات محور است اما همه دستگاه‌ها باید برای رونق اقتصاد دیجیتال فعال شوند.

رئیسی همچنین ایجاد سکوهای راهبردی برای ارایه خدمات در حوزه‌های آموزش، ‌بهداشت، کشاورزی، مالی و تجاری را ضروری دانست و با تاکید بر اهمیت توجه به مدیریت هوشمند و هدفمند حوزه سرگرمی و اوقات فراغت در فضای دیجیتال گفت: ‌فعال شدن این حوزه با توجه به شیوع کرونا و در خانه ماندن اجباری بخشی از مردم اهمیت زیادی دارد.

او همچنین به لزوم سالم‌سازی و ایمن‌سازی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در شرایطی که دشمنان به فضای شخصی و اطلاعاتی مردم و کشور هجمه می‌آورند، غفلت در این زمینه از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست.

در جلسه عصر روز گذشته شورای عالی فضای مجازی، همچنین درباره الحاقیه سند ستاد رسانه، مصوب سال ۱۳۹۷ شورا برای افزایش تعامل برخط رسانه و تقویت تعاملات دستگاه‌ها و رسانه‌ها بحث و تصیم گیری شد.

۰۹:۰۷ ,۲۱ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


محمدصادق کوشکی فعال سیاسی نوشت :نقل است که در بعضی استانها بر سر ریاست و مدیریت ستادهای انتخاباتی آقای رئیسی دعوا شده و.....! انشالله که دروغ ...

یک اصلاح طلب از اظهارات مهرعلیزاده در اولین مناظره انتقاد کرد.

ابراهیم رئیسی با اعلام وزارت کشور پیروز سیزدهمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری شد. درباره کابینه احتمالی دولت رئیسی گمانه‌زنی‌هایی در شبکه‌های ...

شاید آنچه را که در این نشست اتفاق افتاد، نتوان چندان تعاملی دانست؛ چراکه از میان ۲۰۱ رسانه تنها نمایندگان ۱۶ رسانه فرصت یافتند تا سوالات خود ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی