/ مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم گفت: در چند سفر قبلی که می‌خواستند از کشور خارج شوند ممنوع‌الخروج بودند و اجازه خروج از کشور را پیدا نکرده بودند اما اینکه امروز دوستان چرا استثنا قائل شدند و به آقای احمدی نژاد اجازه دادند تا از کشور خارج شود، بی اطلاعم.

:

محمود احمدی نژاد، رئیس دولت نهم و دهم صبح امروز به منظور بازدید از نمایشگاه بزرگ بین‌المللی «اکسپو» که در امارات متحده عربی در حال برگزاری است، به این کشور سفر کرد. مسافرتی که گفته می شود با همراهی همسرش صورت گرفته و طبق برنامه قرار است پنج روز هم به طول بینجامد.

پس انتشار این خبر برخی رسانه ها و کاربران در شبکه های اجتماعی این سوال را مطرح می کنند که با توجه به حواشی و اظهاراتی که طی این سالها از سوی احمدی نژاد مطرح شده، او چگونه توانست از کشور خارج شود؟ چرا دستگاه ها و نهادهای حاکمیتی در برخورد با سیاستمدارن خود استاندارد دوگانه ای را لحاظ می کنند؟

حجت الاسلام عباس امیری‌فر، مشاور فرهنگی نهاد ریاست جمهوری در دولت دهم که از یاران سابق محمود احمدی نژاد محسوب می شود درباره سفر امروز رئیس دولت دهم به خبرنگار دیده بان ایران گفت: بنده اطلاعی از این مطلب ندارم که چرا الان به آقای احمدی‌نژاد مجوز خروج از کشور را داده‌اند. ایشان در چند سفر قبلی که می‌خواستند از کشور خارج شوند ممنوع‌الخروج بودند و اجازه خروج از کشور را پیدا نکرده بودند اما اینکه امروز دوستان چرا استثنا قائل شدند و به آقای احمدی نژاد اجازه دادند تا از کشور خارج شود، بی اطلاعم.

امیری‌فر اضافه کرد: البته شایعاتی در شبکه های اجتماعی مطرح شده است که آقای احمدی‌نژاد امکان دارد به کشور برنگردد. اما در خصوص این قضیه مسئولین ذی‌ربط باید به این سوال پاسخ دهند که چرا به ایشان اجازه خروج از کشور دادند؟! چرا باید به کسی که مرتباً علیه نظام و مراکز رسمی کشور اظهارنظر می‌کند، مجوز خروج از کشور داده شود؟! 

امیری‌فر درباره علت سکوت نهادهای امنیتی در قبال اظهارات و انتقادهای احمدی‌نژاد نسبت به نظام، خاطرنشان کرد:  دلیل این‌که چرا دستگاه هایی که باید این اظهارات آقای احمدی نژاد را پیگیری کنند، سکوت کرده اند را نمی دانم باید از خودشان بپرسید.

منبع:دیده بان ایران

۱۸:۳۸ ,۲۱ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رئیس‌جمهور پیشین ایران طی سخنانی تأکید کرد که ایران در آینده با تحولات بزرگ و اصلاحی روبه‌رو خواهد بود.

روحانی، رئیس‌جمهور فعلی به دیدار رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب رفت که قرار است حدود چهل روز دیگر، جایگزین او در پاستور شود.

مقایسه جالب میان وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم و مسئولیت آنها در دولت احمدی نژاد، نشانه جالبی از نفوذ رئیس دولت نهم و دهم در دولت سیزدهم است.

سیدحمید سجادی، انتخاب رئیسی برای وزارت ورزش و جوانان دولت سیزدهم است. اما این اولین بار نیست که سجادی راهی بهارستان می‌شود تا خود را در معرض ...

داوری با تاکید بر این‌که مسئله احمدی‌نژاد از تغییر دولت‌ها فراتر رفته است، عنوان کرد: اگر گفتارهای رئیس‌جمهور پیشین را در ایام انتخابات ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی