سرپرست وزارت آموزش و پرورش از تخصیص ۲ میلیارد تومان برای تجهیزات ورزشی استان تهران خبر داد و گفت: مدارس کشور با اولویت امنیت و سلامت دانش آموزان از اول آبان بازگشایی خواهد شد.

، علیرضا کاظمی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه بررسی مشکلات آمورش و پرورش قرچک و شهرستان‌های استان تهران با تاکید بر کم کردن فاصله بین مسئولان اجرایی مدرسه با مسئولان وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هر چقدر این فاصله را کمتر کنیم بیشتر می‌توانیم موفق باشیم.

کاظمی با بیان اینکه معاونت پرورشی شهرستان‌های استان تهران از موفق ترین معاونت‌های پرورشی وزارت آموزش و پرورش در کشور به حساب می‌آید گفت: این موفقیت و ارزش در حالی است که این حوزه با مشکلات فراوان در حوزه زیرساختی و امکانات مالی نیز مواجه است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در خصوص رتبه بندی معلمان افزود: بحث رتبه بندی در دستور کار مجلس قرار دارد و این مشکل رفع می‌شود چرا که نگاه ویژه نمایندگان مجلس به موضوع بسیار مطلوب است.

وی با اشاره به اینکه در کشور حدود ۵۰ هزار مدرسه از اول مهر بازگشایی شده است گفت: مدارس کشور با اولویت امنیت و سلامت دانش آموزان از اول آبان بازگشایی خواهد شد و باید اعلام کنیم که بازگشایی مدارس در شهرها با اولویت حضوری و مجازی با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

کاظمی در خصوص اتباع در شهرستان‌های استان تهران گفت: باید بررسی شود و کمک‌هایی که در خصوص بسته‌های حمایتی که به اتباع تعلق می‌گیرد را به شهرستان‌های استان تهران تخصیص داد و باید بپذیریم که شهرستان‌های استان تهران متغیرهای متفاوت با کل کشور دارد و از نظر زیر ساخت با مشکلات فراوان مواجه هستند که این مسائل وقت زیادی را می‌طلبد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از اختصاص اولین اعتبار به آمورش و پرورش به مبلغ ۲ میلیارد تومان بابت تجهیزات ورزشی شهرستان‌های استان تهران خبر داد و عنوان داشت: باید تلاش کنیم فضاهای آموزشی که در شهرستان‌های استان تهران وجود دارد با تخصیص اعتبارات ویژه برای مهر سال ۱۴۰۱ آماده شود و در اختیار آموزش و پرورش‌ها قرار گیرد.

وی در خصوص نیروی انسانی در آموزش و پرورش افزود: تولید محتواهای چند رسانه‌ای کار فرهنگیان را در کل کشور دوچندان کرده، آخرین وضعیت نیروی انسانی در شهرستان‌های استان تهران تعیین تکلیف می‌شود و مشکل نیروی انسانی شهرستان‌های استان تهران رفع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۶:۲۰ ,۲۲ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزارت آموزش و پرورش بر بازگشایی مدارس و از سرگیری آموزش حضوری تاکید دارد . از یک متخصص صاحب نظر درباره الزامات آموزش حضوری پرسیده و رویکردهای ...

شهریه مدارس غیردولتی به طور میانگین 32 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه آموزش حضوری الزامی است، در پاسخ به اینکه برخی مدارس تنها یک یا دوساعت در هفته را برای رفع اشکال ...

زائران شرکت کننده در آئین پیاده روی اربعین حسینی، مسیر شهر نجف تا کربلا که حدود ۸۰ کلیومتر است را به صورت پیاده طی می کنند که در این میان رعایت ...

نظر خود را ثبت کنید