فدراسیون بین‌المللی فوتبال اعلام کرد قصد دارد پرتفولیوی گیم و ورزش‌های الکترونیکی خود را گسترش دهد تا مطمئن شود کنترل این بازار تنها در دست یک گروه نباشد.

قرن نو – گروه فناوری اطلاعات:‌ این موضوع پس از انتشار گزارش نیویورک تایمز در اوایل هفته جاری مطرح شد که در آن نوشته شده بود ناشر بازی‌های ویدیویی الکترونیک آرتز (EA) در تلاش برای تمدید قراردادی است که به EA اجازه می‌دهد تا از نام فیفا برای حق امتیاز پرفروش‌ترین بازی فوتبال خود استفاده کند.

فیفا گفته است: آینده گیم و ورزش‌های الکترونیکی برای ذینفعان فوتبال باید شامل بیش از یک گروه باشد تا همه حقوق طرفین را رعایت کرده و همه بتوانند از آن بهره‌برداری کنند. ضمن اینکه شرکت‌های فناوری و موبایل هم به شدت در رقابت با یکدیگر برای همکاری با فیفا، پلتفرم‌های آن و تورنمنت‌های جهانی هستند.

EA ناشر بازی‌های فیفا هفته پیش گفته بود که درحال بازنگری توافقنامه حقوق نام‌گذاری با فیفا است که جدای از سایر همکاری‌های رسمی و لایسنس‌های EA در حوزه فوتبال است.

قرارداد فعلی EA با فیفا سال آینده پس از برگزاری جام جهانی فوتبال قطر به پایان خواهد رسید.

۱۲:۴۹ ,۲۴ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


تیم ملی فوتبال ایران در رده بندی جدید فیفا به رده بیست و ششم جهان صعود کرد.

فدراسیون جهانی فوتبال بی تفاوت نسبت به اعتراض ها قوانین این رشته محبوب را تغییر داد.

فیفا به تیم های حاضر در مقدماتی جام جهانی در خصوص استفاده از شعارهای سیاسی و مذهبی بر روی لباس هایشان هشدار داد.

طبق اعلام فیفا این بازی میان تیم‌های پلی‌آف آسیا و پلی‌آف قاره آمریکای جنوبی در قطر، میزبان جام‌جهانی 2022، برگزار خواهد شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی