سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که به اعتقاد واشنگتن، گفت‌وگوهای اضافی در بروکسل پیش از آغاز مجدد مذاکرات غیرمستقیم با ایران در وین برای بازگشت به برجام ضرورتی ندارد.

«ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که به اعتقاد واشنگتن، گفت‌وگوهای اضافی در بروکسل پیش از آغاز مجدد مذاکرات غیرمستقیم با ایران در وین برای بازگشت به برجام ضرورتی ندارد.

وی با اشاره به برخی ادعاها مبنی بر اینکه ایران خواستار برگزاری مذاکراتی در بروکسل پیش از آغاز مذاکرات برجمی در وین شده است، گفت: «واشنگتن به صراحت تأکید کرده است که مقصدی که دنبال آن هستیم، در وین است و  به دنبال یک گام واسطه‌ای در بروکسل نیستیم. به اعتقاد ما برگزاری هیچ جلسه‌ای در بروکسل درباره مذاکرات هسته‌ای ایران ضرورتی ندارد».

در همین راستا، «جوسپ بوررل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا احتمال برگزاری مذاکره، خارج از چارچوب گفت‌وگوهای وین، را اندک دانست.

وی گفت که مذاکرات برجامی با ایران در وین انجام خواهد شد و مذاکراتی بین اتحادیه اروپا و دیپلمات‌های ایرانی در بروکسل برای روز پنج‌شنبه در نظر گرفته نشده است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۰۹:۲۲ ,۲۷ مهر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزیر دفاع آمریکا گفت که واشنگتن به همکاری با شرکایش برای مقابله با آنچه «تهدید ایران» خوانده شد، ادامه خواهد داد.

گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس اپل دارای بریدگی قرص در پنل جلویی گوشی ۷.۱۵ میلی متر است.

در روزهای اخیر و همزمان با توقف مذاکرات احیای برجام، اخبار متعددی مبنی‌بر افزایش ظرفیت تولید نفت خام کشور به گوش می‌رسد.

وزیر خارجه آمریکا به پرسش‌های سناتورهای آمریکایی درباره مذاکرات برای بازگشت به توافق برجام و برنامه هسته‌ای ایران پاسخ می‌داد و گفت حتی ...

در حالیکه گزارش‌ها حامی از آمادگی پیونگ‌یانگ برای هفتمین آزمایش هسته‌ای است، آمریکا از چین و روسیه به دلیل مخالفت با اقدامات بیشتر سازمان ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی