محمد خزاعی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور طی حکمی مسعود نقاش‌زاده را به سمت دبیر چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر منصوب کرد.

به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی و بصری،  متن حکم دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر به این شرح است: 

«به نام خدا/ جناب آقای دکتر مسعود نقاش‌‌زاده 

نظر به شایستگی، تجربه و تعهد، جناب‌عالی را به سمت دبیر چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر منصوب می‌نمایم.

اینک که آیین بزرگداشت سینمای ایران به چهل‌سالگی رسیده است، در دور تازه این رویداد فاخر و ارجمند، شایسته است با تکیه بر دستاوردهای ارزشمند خانواده بزرگ سینما، راه این مهم‌ترین رخداد سینمای ایران را با چراغ اندیشه و اخلاق و هنر، روشن‌تر نماییم.

امید است با اتّکال به پروردگار متعال و با عنایت به چشم‌اندازهای گام دوم انقلاب اسلامی و راهبردهای کلان سازمان سینمایی، ضمن همراهی با اهالی فرهیخته سینما، منتقدان و اصحاب رسانه، جوانان متعهد و با دانش؛ و با توجه به اصل صرفه‌جویی و اجتناب از تشریفات زائد، و با بهره‌گیری از تجارب ارزشمند گذشته و ظرفیت‌ نیروهای داخلی سازمان، در برگزاری رویدادِ فجر سینمای ایران همزمان با فجر انقلاب اسلامی موفق باشید. 

انتظار می‌رود چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر، فرصتی مغتنم برای آغاز فصلی جدید در مسیر تکوین و بازسازی انقلابیِ زیرساخت‌های سینمای کشور باشد. هماهنگی، همکاری و همراهی مؤسسات و معاونت‌های سازمان در برگزاری هرچه باشکوه‌تر جشنواره فیلم فجر انقلاب اسلامی موردنظر و حائز اهمیت است.

محمد خزاعی/ معاون وزیر و رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری»

شایان ذکر است مسعود نقاش‌زاده، کارگردان، استاد دانشگاه و از مدیران فرهنگی و سینمایی کشور است. وی دارای درجه دکترای مطالعات هنر، کارشناسی ارشد سینما و کارشناسی کارگردانی فیلم است، و سابقه مدیریت به عنوان معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی، مدیرکل امور برنامه‌ها و مشاور عالی مرکز سیما فیلم، معاون آموزش و پژوهش خانه سینما، و معاون تأمین و تولید موسسه رسانه‌های تصویری را داشته است.

5965

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۳:۱۴ ,۰۵ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


آیین مجازی اعلام برگزیدگان سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر روز چهارشنبه، دوازدهم خردادماه، برگزار می‌شود.

فراخوان چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه، همراه با یادداشتی از دبیر جشنواره تئاتر فجر منتشر شد.

«پریزاد» بهترین مستند چهل و نهمین جشنواره ملل اتریش (Fon) شد و نشان lenz award لنزینگ اتریش را دریافت کرد.

فیلم کوتاه «دریا» به نویسندگی و کارگردانی صحرا رمضانیان با بازی او، فرزانه سلحشور، فرزاد علوی و پویا حقیقی در هجدمین دوره فستیوال فیلم کوتاه ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی