سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اعلام آمادگی ایران برای بازگشت به مذاکرات هسته‌ای تا پایان ماه نوامبر، گفت که اظهارنظر درباره زمان دور بعدی مذاکرات را به نمایندگان آمریکا و اروپا واگذار می‌کند.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اعلام آمادگی ایران برای بازگشت به مذاکرات هسته‌ای تا پایان ماه نوامبر، گفت که اظهارنظر درباره زمان دور بعدی مذاکرات را به نمایندگان آمریکا و اروپا واگذار می‌کند.

وی بدون اشاره به بدعهدی‌های کشورش در قبال برجام، گفت که «تعهد آمریکا نسبت به ادامه مسیر دیپلماسی در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران» همچنان به قوت خود باقی است.

پیش از این، «علی باقری» معاون وزیر خارجه ایران که برای دیدار با «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرده است، در پیامی توئیتری نوشت که گفت‌وگویی جدی و سازنده با مورا در مورد عناصر ضروری مذاکرات موفق داشتم. توافق کردیم‌ پیش‌ از پایان ماه نوامبر مذاکرات را شروع کنیم. تاریخ دقیق هفته بعد اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایلنا

۰۹:۲۶ ,۰۶ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد، معاون وزیر خارجه این کشور که به واشنگتن سفر کرده روز سه شنبه (به وقت محلی) با همتای آمریکایی خود در مورد ایران ...

ریچارد هاس، رئیس اندیشکده شورای روابط خارجی در یادداشتی با تأکید بر احتمال بسیار بالای به نتیجه نرسیدن مذاکرات پیش‌رو میان ایران و ایالات ...

نمایندگان دائم چین و روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین روز سه‌شنبه پیرامون برجام و مذاکرات آتی وین گفت‌وگو کردند.

رویترز در گزارشی مدعی تلاش آمریکا برای توافق موقت با ایران شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی