امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: اقدام اخیر سپاه پاسداران حس غرور ایرانیان را برانگیخت و همه جناح‌ها از این حادثه احساس اقتدار کردند و رزمندگان مقاومت در فلسطین، لبنان و سوریه روحیه گرفتند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز با اشاره به اقدام دلاور مردان سپاه در دریای عمان بیان کرد: سپاهیان ما یک بار دیگر هیمنه آمریکا را ریختند و شکستند.

وی با بیان اینکه مقابله سپاه مردانه بود، افزود: اقدام افتخارآمیز سپاه در خلیج فارس نماد درخشش ایمان این ملت بود که اندکی از آن در خلیج فارس بروز کرد؛ دشمنان بدانند در هر جای عالم‌ منافع کشور را به خطر بیندازند سپاه و ارتش در زمین و دریا آنها را به گل خواهد نشاند.

امام جمعه اهواز یکی از مسایل مهم در نظام اسلامی را بحث عدالت اجتماعی دانست و گفت: با عدالت، رحمت‌های واسعه الهی نشر پیدا می‌کنند برکت‌ها دوچندان و سرزمین‌ها آباد می‌شوند ضمن اینکه هیچ چیز مثل عدالت نمی‌تواند زمینه توسعه را فراهم آورد.

وی به سه عامل گسترش  عدالت در جامعه اشاره کرد و گفت: وجود افراد سالم و صالح در بدنه انقلاب اسلامی، حاکمیت عدل و پذیرش عمومی از جمله عوامل مهم در این زمینه هستند.

حجت الاسلام موسوی فرد بر اهمیت ایجاد عدالت در نظام مقدس اسلامی از سوی مسئولان، مدیران، استانداران، فرمانداران  و ... اشاره کرد و گفت: مردم ما با فقر و محرومیت می‌سازند اما با بی عدالتی هرگز نمی‌سازند از این رو ضرورت دارد تفکر عدالت محورانه در مسئولانه ایجاد شود.

وی ادامه داد: اگر عروس، داماد، فرزند یا نزدیکان یک مسئول در نظام انقلاب اسلامی برخلاف انقلاب گام بردارد باید دستش را قطع کرد.

امام جمعه اهواز مهار گرانی و اشتغال را ۲ مطالبه جدی مردم خواند و از مسئولان و متولیان امر خواست نسبت به این مطالبه های مهم مردم برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که خوراک دام از خارج از کشور تامین می‌شود نباید انتطار داشت که قیمت هم کاهش یابد این امر نیازمند برنامه ریزی است.

موسوی فرد تاکید کرد: نماز جمعه اگر بتواند آسیب های فردی و اجتماعی را برطرف کند در تراز انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به تغییر رنگ شهرهای استان از نظر کرونا بیان کرد: وضعیت ۱۷ شهر از نطر رنگبندی کرونا تغییر کرده و اگر همه واکسن بزنند و الزامات کرونا را رعایت کنند می‌توانیم به حالت عادی برگردیم وگرنه باز هم باید تعطیل کنیم.

امام جمعه اهواز با اشاره به اهمیت پیشرفت با مفهوم اسلامی بیان کرد: پیشرفت دارای ابعاد مختلفی است یکی از این ابعاد که مورد اهتمام مقام معظم رهبری،  سبک زندگی ، رفتار اجتماعی و شیوه زیستن است.

وی افزود: هدف انسان های رستگار و انسان هایی که به دنبال فلاح هستند پیشرفت است؛ انسان باید رشد کند و به تعالی دست یابد لذا باید به سبک زندگی اسلامی توجه کنیم.

حجت الاسلام موسوی فرد گفت: مقام‌معظم رهبری تاکید کردند هدف ایران اسلامی و انقلاب اسلامی ایجاد تمدن اسلامی است؛ انقلاب اسلامی درواقع  برگرفته از فطرت انسان و فطرت انسان توحیدگرا است.

وی با اشاره به نحوه پوشش در جامعه اسلامی بیان کرد: نوع پوشش یک عقبه طولانی دارد توجه به پوشش خیلی مهم است اینکه یک جوان امروز لباس پاره می‌پوشد بسیار چندش آور است.

امام جمعه اهواز با اشاره به آیات مختلف قرآن کریم درباره سبک زندگی بیان کرد: باید گفتمانی در مقوله های گوناگون سبک زندگی اسلامی ایجاد شود چراکه ضعف در فرهنگ کار جمعی در ایران اسلامی، افزایش آمار طلاق، نبود انضباط لازم در فرهنگ رانندگی، رواج دروغ و کاهش ازدواج و فرزند آوری نمونه‌هایی از فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی است .

همچنین محمد جوروند، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان پیش از شروع خطبه‌های نماز جمعه گزارشی از اقدامات فرهنگ عمومی استان در نماز جمعه این هفته ارایه داد.

میزهای خدمت از دستگاه‌های اجرایی استان‌خوزستان نیز برای پیگیری مشکلات مردم ایجاد شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۳:۲۰ ,۱۴ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: اقدام  شجاعانه و واکنش  صریح نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موجب ناکامی دزدان آمریکایی ...

امام جمعه موقت یزد و عضو فقهای شورای نگهبان گفت: تیم مذاکره کننده ایران با سوءظن تمام با آمریکا و غرب مذاکره کند و مراقب باشد منافع اساسی ملت ...

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به کم آبی گفت: آنچه که باید انجام شود مدیریت واحد در حوضه آبریز زاینده رود است.

امام جمعه رشت، با تاکید بر لزوم معرفی نجومی بگیران به جامعه، عنوان کرد: مقابله با حقوق های نجومی نباید مقطعی باشد.

نظر خود را ثبت کنید