نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش مجازات مال‌خرها و تشدید برخوردهای قانونی با آنها تأکید کرد.

سید احمد آوایی پیش از ظهر امروز شنبه در آئین تکریم و معارفه دادستان‌های سابق و جدید دزفول که در سالن همایش‌های شیخ انصاری دانشگاه آزاد برگزار شد، اظهار کرد: در قانون یکسری محدودیت‌های دست و پاگیر وجود دارد اما با تمام این محدودیت‌ها لازم است که برخورد با مال‌خرها و میزان مجازات آنها تشدید شود.

وی افزود: مال‌خر می‌داند جنسی که خریداری می‌کند، سرقتی است که اگر برخورد با مال‌خر تشدید شود، جنس سرقتی روی دست سارق می‌ماند.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به‌زودی جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با رئیس دستگاه قضائی برگزار خواهد شد و قطعاً این امر مهم را در این جلسه مطرح خواهم کرد از سویی انتظار دارم که قضات شهرستان دزفول در این زمینه بیش‌ازپیش فعال باشند.

آوایی در ادامه با قدردانی از زحمات «محمدی خباز» دادستان سابق دزفول، شجاعت در کار را از خصلت‌های ارزشمند وی برشمرد و خبر داد: با برگزاری جلسات مختلف با مسئولان کشوری پیگیری‌های لازم را در زمینه تأمین امکانات و نیروهای دادگستری، دادسرا و نیروی انتظامی دزفول انجام خواهم داد.

وی برای «مهدی آماده» دادستان جدید دزفول آرزوی موفقیت کرد و گفت: برای تأمین امنیت شهرستان نباید صرفاً به نیروی انتظامی اکتفا کرد بلکه این امر مهم با همدلی و تعامل تمام دستگاه‌های متولی محقق خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

۱۴:۵۰ ,۱۵ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رئیس قوه قضائیه گفت: وضعیت انبار‌های اموال تملیکی برای مردم غیرقابل تحمل است و باید فوراً به این وضعیت سر و سامان داده شود و قوه قضاییه هم برای ...

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه طولانی شدن فرایند رسیدگی به برخی پرونده‌ها، صدور رأی برای آنها را دشوار می‌کند، خواستار تلاش حداکثری قضات برای ...

رئیس دستگاه قضا، رویکرد دولت مردمی و مجلس انقلابی و قوه قضاییه تحول خواه را از فرصت‌های موجود دانست و با اشاره به افزایش امید و اعتماد در جامعه، ...

رئیس قوه قضاییه گفت: امروز دولت سیزدهم با همه توان، همه قدرت و وقت گذاشتن، به دنبال ارتقای نظام و رفع گرفتاری‌ها است.

نظر خود را ثبت کنید