ما انگار دو تا مهدي طارمي داريم؛ آن كه در زمين است مي‌درخشد و دل مي‌برد و آن كه بيرون است، خون دل مي‌دهد و حسرت به جا مي‌گذارد.

قرن نو-رسول بهروش شايعه تلخ، متاسفانه درست بود. كريم باقري شخصا تاييد كرد دو بار با مهدي طارمي تماس گرفته، اما مهاجم ايراني پورتو جواب او را نداده است. قصد كريم، دعوت از طارمي براي رفع كدورت و حضور در اردوي تيم ملي بود، اما آقاي ستاره، انگار سوداي ديگري در سر دارد. در روزگاري كه دانيال شه‌بخش، نماينده خطه محروم و نجيب سيستان و بلوچستان چشمش را براي كشورش مي‌گذارد و مي‌گويد «تعصب من فقط به پرچم ايران است»، مهدي طارمي براي بازي كردن در تيم ملي طاقچه بالا مي‌گذارد. كريم باقري جزو نوادر روزگار است؛ از آن جواهرات ارزنده‌اي كه سرخ و آبي دوستش دارند. سخت غم‌انگيز است كه يك ستاره امروزي، او را پشت خط تلفنش نگه دارد و بي‌حرمت كند.

طارمي پيغام داده كه مشغله داشته و نتوانسته جواب آقا كريم را بدهد. جالب شد؛ همين دو هفته پيش بود كه يورگن كلوپ، سرمربي نامدار ليورپول بعد از مواجه شدن با پيام سيروس دين‌محمدي، شخصا به همبازي سابقش در ماينس آلمان زنگ زد و او را شگفت‌زده كرد. سيروس با خوشحالي از رفتار موقرانه يورگن كلوپ ياد كرده و گفته بي‌اندازه خوشحال شده است از اين كه او در اوج شهرت، همبازيان قبلي‌اش را فراموش نمي‌كند. كسي چه مي‌داند؛ شايد هم مشغله يورگن كلوپ به اندازه مهدي طارمي نيست و او وقت براي انجام ساير كارها دارد!

تواضع تاج سر بشر است. هر چقدر هم كه بالا بروي، باز با «افتادگي» زيباتري. خيلي‌ها روي اين چمن گل زده‌اند، غوغا كرده‌اند و روزگاري پر از جلال و جبروت داشته‌اند. همه اينها يك روز تمام مي‌شود و مي‌رود، اما آنچه باقي مي‌ماند نام نيك آدم‌هاست. ما انگار دو تا مهدي طارمي داريم؛ آن كه در زمين است مي‌درخشد و دل مي‌برد و آن كه بيرون است، خون دل مي‌دهد و حسرت به جا مي‌گذارد. بگذريم؛ خدايا وسط اين همه گرفتاري و بدبختي، خودت هواي تيم ملي اين كشور را داشته باش و آن را محتاج تازه به دوران رسيده‌ها نكن.

۱۱:۵۲ ,۱۸ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کریم باقری همراه تیم ملی برای 4 بازی آینده در مقدماتی جام جهانی به منامه خواهد رفت.

طی روزهای اخیر خبرهایی در خصوص علاقه تاتنهام به جذب مهدی طارمی منتشر شده بود که حالا دو مدیر این باشگاه انگلیسی این خبر را تایید کرده اند.

زوج خط حمله تیم ملی ایران در لیست برترین بازیکنان جهان در سال 2021 قرار گرفتند.

دستیار اسکوچیچ در تیم ملی می‌گوید رفتار مهدی طارمی باعث ایجاد حواشی بی‌دلیلی شد که موجب خط خوردن او شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی