رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بازار سرمایه از طریق فضای مجازی و شبکه‌های مجازی مدیریت می‌شود. دست کاری در قیمت یکی از موضوعات مهم ما است و باید از طریق بازار بورس جلوی آن گرفته شود.

قرن نو – گروه فناوری اطلاعات: محمدرضا پورابراهیمی داورانی امروز در صحن علنی مجلس پس از ارایه گزارش وزیر أمور اقتصاد و دارایی درباره وضعیت بورس با بیان این مطلب افزود:‌ امروز شبکه‌های مجازی و صفحات شخصی در تصمیم‌گیری‌های مردم تاثیرگذار هستند. حوزه نظارتی در کجا قرار گرفته است؟

او اظهار داشت: ساماندهی شبکه‌های مجازی و تغییر مدیریت نظارت بر بازار سرمایه باید جزو اولویت‌های اصلی دولت و وزارت اقتصاد و سازمان بورس باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: وضعیت نظارتی هیچ تناسبی با وضعیت کنونی بازار سرمایه کشور ندارد و اساسا هر تغییری در حوزه تصمیم‌گیری در بخش وزارت یا مجموعه‌های دیگر بر این وضعیت نظارتی اثرگذار است.

او تصریح کرد: اگر حوزه نظارتی بر وضعیت بازار سرمایه هیچ تغییری نکند، نباید انتظار داشت اتفاقاتی که به عنوان تخلفات و اشکالات در حوزه بازار رخ می‌دهد، دیگر تکرار نشود. اولین مولفه در تصمیمات بازار سرمایه ایجاد یک ساختار دقیق و متناسب با شرایط بومی در کشور است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه یک روزی در کشور تعداد فعالان بورس بیشتر از 200 هزار نفر نبودند اما بعد از افزایش به دو میلیون نفر رسید و امروز بخش عمد‌ه‌ای از جمعیت کشور در حوزه بازار سرمایه به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم حضور دارند، گفت: تصمیم‌گیری برای این جمعیت عظیم سرمایه‌گذار در بازار سرمایه نیاز است و باید ساختار این نظارت تغییر کند.

او افزود: از نظر ما وضعیت نظارتی هیچ تناسبی ندارد و باید قطعا تغییر کند. امروز با صراحت اعلام می‌کنم وضعیت بازار سرمایه از طریق فضای مجازی و شبکه‌های مجازی مدیریت می‌شود، دست کاری در قیمت که یکی از موضوعات مهم ما است که باید از طریق بازار بورس جلوی آن گرفته شود.

۱۲:۰۱ ,۱۸ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاخص کل بورس در معاملات امروز، سیزدهم شهریورماه ۲۰ هزار واحد رشد کرد و روی یک میلیون و ۵۴۱ هزار واحد به کار خود پایان داد.

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس از سبقت صندوق‌های بورس از برخی بانک‌ها در جذب سرمایه‌های مردمی خبر داد.

شاخص کل بورس امروز با افت بیش از 22 هزار واحدی به عدد یک میلیون و 465 هزار واحد رسید.

شاخص کل بورس امروز با افت ۲۳ هزار و ۶۴۰ واحدی بر پله یک میلیون و ۳۸۴ هزار واحدی ایستاد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی