معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: افراد عادی بالای ۶۰ سال که چهارماه از تزریق دوز دوم آنها می‌گذرد، می‌توانند نسبت به تزریق دوز سوم اقدام کنند.

جواد معظمی روز پنجشنبه ۲۰ آبان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فعلاً شرایط کرونا در البرز ثابت است و خبری از پیک ششم در استان نیست؛ افزود: این به این معنی نیست که از رعایت پروتکل‌های بهداشتی غافل شویم چون غفلت از رعایت پروتکل‌ها ممکن است آغازگر پیک جدیدی باشد که برای مردم و کادر درمان زجر آور است. امیدواریم این اتفاق نیفتد و همچنان در شرایط خوبی قرار داشته باشیم.

وی ادامه داد: از مردم می‌خواهم تمام پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله ایمن، شست‌وشوی دست‌ها و ماسک زدن را رعایت کنند تا مجددا شاهد پیک جدیدی در استان نباشیم.

وی روند واکسیناسیون را در البرز بسیار خوب دانست و اظهار کرد: همه مراکز تزریق واکسن برای کسانی که هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند به ارائه خدمت می‌پردازند و از افرادی که برای سلامتی خود و خانواده شان اهمیت قائل می‌شوند، دعوت به تزریق واکسن می‌کنیم.

به گفته معظمی استقبال از واکسن در البرز خوب بوده و اغلب همشهریان واکسن را دریافت کرده‌اند و تعداد کمی هستند که هنوز اقدام به دریافت واکسن نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تزریق دز سوم برای کادر درمان از یک ماه پیش آغاز شده گفت: افراد عادی بالای ۶۰ سال که چهار ماه از تزریق دز دوم آنها می‌گذرد می‌توانند نسبت به تزریق دز سوم اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۰۸:۳۵ ,۲۰ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


فاز سوم کارآزمایی واکسن کووپارس با حضور وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

بر اساس اعلام سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت، دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران در خصوص واکسن تقلبی کویشیلد هشدار ...

محدودیت‌های تردد شبانه لغو شد. طرحی که از همان اول تا به الان به دلیل ناکارآمد بودن آن با انتقادهای بسیاری روبه رو بود. یکی از طرح‌هایی که به ...

مراجع تقلید نه‌تنها بیشترشان واکسن زده‌اند بلکه در حمایت از آن و مستندات عقلی و نقلی آن هم تأکید کرده‌اند.

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته بیش از ۵۶۹ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۸۵۴۰ نفر جان خود را از دست دادند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی