ایران در صورت پیروزی برابر لبنان دور رفت را با صدرنشینی به پایان خواهد رساند.

قرن نو-گروه ورزشی: شاگردان دراگان اسکوچیچ در مقدماتی جام جهانی امروز در شهر صیدا به مصاف لبنان خواهند رفت.  این بازی آخرین بازی دوتیمدر مرحله رفت گروهی است. لبنانی‌ها که تصور می‌کردند امروز با حضور تماشاگران خود از ایران میزبانی کنند در آخرین روزها نتوانستند مجوزهای لازم را بگیرند و در ورزشگاه خالی از تماشاگر به مصاف تیم ملی ایران خواهند رفت.

تیم ملی و بازی بدون طارمی

تیم ملی ایران بعد از مدت ها قرار است بدون مهدی طارمی به مصاف یکی از رقبا برود. ستاره ایرانی پورتو به دلیل حواشی به جود آمده اخیر از سوی اسکوچیچ به تیم ملی دعوت نشد تا سرمربی کروات به دنبال جایگزین او در خط حمله تیمش باشد. در 11 دیداری که اسکوچیچ روی نیمکت ایران نشسته تنها یک بازی طارمی در ترکیب نبوده که تیم ملی برابر بوسنی در آن بازی به برتری 2 بر صفر رسید.

کسب 3 امتیاز در بازی امروز تیم ملی را از حواشی احتمالی دور خواهد کرد و پایان خوشی هم خواهد بود بر نمایش اقتدار اسکوچیچ.

با توجه به نفرات دعوت شده به اردوی  تیم ملی به احتمال زیاد کریم انصاری فرد زوج سردار آزمون در خط حمله ایران خواهد بود. مگر اینکه اسکوچیچ تصمیم بگیرد با یک مهاجم به مصاف لبنان برود که در آن صورت شانس بازی قدوس و قلی زاده افزایش پیدا خواهد کرد.

لبنان تنها تیم برنده به جز ایران و کره
به جز ایران و کره تنها لبنان موفق شده در گروه اول به پیروزی برابر یکی از رقبا برسد. در گروهی که تیم‌های سوم به بعدش همه با هم مساوی می‌کنند. لبنان با امارات و عراق به تساوی بدون گل رسیده و مقابل کره‌جنوبی هم با یک گل باخت خفیفی را تجربه کرده است. اما بعد از 3بازی کم‌گل، بالاخره بغض این تیم مقابل سوریه ترکید و بازی آنها بسیار پرگل از آب درآمد.

    فقط یک برد و 2گل
 طی 10تقابل قبلی 2 تیم، ایران فقط 2 بار موفق به شکست لبنان نشده است. سال1996 که نخستین تقابل ایران و لبنان در یک بازی دوستانه در بیروت شکل گرفت، 2 تیم بدون گل مساوی شدند. سال2012 نیز لبنان در مقدماتی جام‌جهانی2014 توانست تیم کارلوس کی‌روش را با یک گل شکست دهد و تنها برد تاریخ لبنان مقابل ایران را جشن بگیرد. سوای این دو بازی، در 8مسابقه دیگر ایران همیشه پیروز بوده و لبنان را با یک تا 5گل بدرقه کرده است. شاگردان اسکوچیچ در صورت پیروزی در این دیدار 13 امتیازی شده و صدر جدول را حظ خواهند کرد. ضمن اینکه فاصله خود با لبنان 5 امتیازی را هم افزایش خواهند داد تا با خیال راحت بازی های دور برگشت را آغاز کنند.

۰۹:۰۹ ,۲۰ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاگردان اسکوچیچ در یک زمین ناهموار موفق به شکست هنگ‌کنگ شدند.

لبنان با این باخت در رده بندی دوم های برتر تفاضل گلش از 4 به 3 کاهش پیدا کرد و با 10 امتیاز در رده سوم بهترین دوم ها ماند.

قرار است طی یکی دو ماه آینده مکانیزم برگزاری رقابت های مقدماتی جام جهانی مشخص شود.

طبق گفته مسئولان فدراسیون فوتبال، بیش از دو هفته از ابتلای این دو نفر به ویروس کرونا سپری شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی