مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت :  اعضای بدن دختر ۱۹ ساله اهوازی که دچار مرگ مغزی شده بود به سه بیمار اهدا شد.

عرفان مردانی اظهار داشت : اعضای بدن این نوجوان دارای رتبه ۷۰ کنکور که در پی انجام عمل زیبایی دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت خانواده وی به بیماران نیازمند اهدا شد. 

وی با بیان اینکه عمل پیوند عضو در بیمارستان گلستان اهواز انجام شد ادامه داد : این نوجوان چند روز پیش با مراجعه به یک کلینیک زیبایی توسط افراد غیرمتخصص عمل زیبایی انجام داده که به علت دریافت دوز بالای دارو دچار ایست قلبی تنفسی شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود : پس از چند روز بستری در بیمارستان با تایید مرگ مغزی وی با رضایت خانواده ۲ کلیه و کبد وی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

مردانی خاطر نشان کرد : امیدواریم با برخورد قاطع با هرگونه مداخله غیراصولی در امور پزشکی و آگاهی عمومی و هوشیاری خانواده ها دیگر شاهد بروز چنین اتفافاتی  نباشیم.

دختر نخبه خوزستانی و رتبه ۷۰ کنکور ۱۸ آبان ماه به‌منظور انجام عمل زیبایی در یکی از مطب های اهواز به دلیل تزریق داروی بیهوشی به کما رفت و مرگ مغزی وی توسط پزشکان تایید شد. وی پس از سه روز علائم حیاتی خود را از دست داد.

گفتنی است  مطب مورد نظر پلمب و اقدام قضایی برای رسیدگی به این پرونده آغاز شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۲:۵۶ ,۲۰ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک سال پس از تصویب و تحمیل قانون جدید امنیت ملی در هنگ‌کنگ، دستگیری‌های گسترده به بهانه‌های نامشخص، چیزی از آزادی بیان در این شهر باقی نگذاشته ...

دختر ۱۹ ساله اهوازی دارای رتبه ۷۰ کنکور بر اثر عمل زیبایی به کما رفت.

۲۴۹۰ نفر در نیمه نخست سال جاری بر اثر سوءمصرف مواد مخدر در کشور جان خود را از دست دادند و از این تعداد ۲۱۲۳ نفر مرد و ۳۶۷ نفر زن بودند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد:‌ ۱۲۵ نفر دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و این درحالیست که مجموع واکسن‌های ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی