برزیل که اختلاف زیادی با سایر رقبا در جدول مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی داشت در نهایت خیلی زود بلیت قطر را گرفت.

قرن نو-گروه ورزشی: در ادامه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ در منطقه آمریکای جنوبی بامداد امروز تیم‌های فوتبال برزیل و کلمبیا به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی برزیل به اتمام رسید. تک گل این بازی را پاکوئتا در دقیقه ۷۳ برای برزیل به ثمر رساند. شاگردان تیته با پیروزی در این بازی در جدول مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی ۳۴ امتیازی شدند و مقتدرانه در صدر جدول این منطقه قرار گرفتند. برزیلی‌ها به عنوان اولین تیم از آمریکای جنوبی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر صعود کردند. تیم ملی کلمبیا نیز با ۱۶ امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارد.

در دیگر بازی‌های این منطقه دیدار تیم‌های اکوادور و ونزوئلا با نتیجه یک بر صفر به سود تیم ملی اکوادور به اتمام رسید. تک گل این بازی را هینکاپیه در دقیقه ۴۱ برای تیم ملی اکوادور به ثمر رساند. تیم ملی اکوادور با کسب این ۳ امتیاز مهم پس از گذشت ۱۳ بازی ۲۰ امتیازی شد و در جایگاه سوم جدول رده‌بندی مطقه آمریکای جنوبی قرار گرفت و شانس خود را برای حضور در جام جهانی قطر افزایش داد. تیم ملی ونزوئلا نیز با هفت امتیاز در جایگا دهم جدول این منطقه قرار دارد.

 

اما در دیگر دیدار حساس این رقابت‌ها تیم‌های پاراگوئه و شیلی به مصاف هم رفتند که در انتها شیلی با نتیجه یک بر صفر از سد پاراگوئه گذشت. تک گل این بازی را آلان سیلوا (گل به خودی) بازیکن پاراگوئه به اشتباه وارد دروازه تیم خود کرد. تیم ملی شیلی با پیروزی در این مسابقه پس از گذشت ۱۳ بازی ۱۶ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسب به رقیبان خود در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی قرار گرفت. تیم ملی پارگوئه نیز با ۱۲ امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده‌بندی قرار دارد.

۰۹:۲۳ ,۲۱ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


خبرنگار بحرینی در گفت‌و‌گوی زنده با پیشکسوت فوتبال ایران درگیری لفظی پیدا کرد.

دو تیم مدعی آمریکای جنوبی برابر رقبای خود در مقدماتی جام جهانی پیروز شدند.

برزیل و آرژانتین با پیروزی در هشتمین بازی فاصله خود با رقبا را حفظ کردند.

دو مدعی اصلی صعود به جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی برابر رقبای خود به برتری رسیدند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی