رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره آب گرفتگی‌ها، کولاک و سیل‌های به وقوع پیوسته در ۷۲ ساعت گذشته در کشور گفت: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در این مدت موفق به نجات ۵۴ دستگاه خودروی گرفتار در سیل و کولاک شدند.

به گزارش قرن نو و به نقل از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مهدی ولی‌پور افزود: هفت استان آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، قم، کردستان، گیلان و مازندران تحت تاثیر حوادث جوی قرار گرفته‌اند و در این استان ها به ۵۹۵ نفر امدادرسانی شد.

وی ادامه داد:‌ در این عملیات‌ها ۱۸۸ نیروی امدادی جمعیت هلال احمر در حال خدمت رسانی به مردم هستند و حوادث جوی منجر به مصدومیت یک نفر شد که توسط نیروهای هلال احمر به مرکز درمانی انتقال یافت.

ولی‌پور اظهار داشت: در ادامه تخلیه آب از ۲۴ واحد مسکونی نیز در دستور کار قرار گرفت و ۳۷ نفر از شهروندان که گرفتار سیلاب شده بودند به مناطق امن منتقل شدند.

۱۳:۴۰ ,۲۱ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


براساس اعلام سازمان هواشناسی، نُه استان دچار سیلاب ناگهانی و 21 استان با باران و وزش باد شدید همراه خواهد شد.

مقام‌های اروپایی می‌گویند سیل مرگبار در غرب این قاره علاوه‌بر تخریب گسترده زیرساخت‌ها، نزدیک به صد کشته برجای گذاشته که حداقل ۸۱ نفر از ...

پاکسازی آزادراه تهران- شمال از حجم عظیمی از مصالح سریز شده از جاده چالوس به سمتِ این آزادراه ادامه دارد اما تا زمان پاکسازی کامل، آزادراه تهران- ...

سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی به کشور نسبت به احتمال وقوع سیلاب، آبگرفتگی معابر و بارش تگرگ در ۱۸ استان هشدار صادر کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی