مدیر کل هواشناسی استان تهران با بیان اینکه از روز یکشنبه تا صبح سه‌شنبه با پایداری نسبی جو، انباشت آلاینده‌های جوی و رخداد غبار محلی مورد انتظار است‌، گفت: از روز سه‌شنبه با نفوذ سامانه بارشی، بارش باران و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و باران و مه پیش‌بینی می‌شود.

مجتبی جلالی مدیر کل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: براساس داده‌های هواشناسی وضعیت جوی استان تهران، امروز آسمان ابری همراه با مه رقیق گاهی همراه با بارش باران و وزش باد نسبتاً شدید با احتمال رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات و دامنه‌ها مه آلود گاهی همراه با بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: روز شنبه آسمان قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و از روز یکشنبه تا صبح سه‌شنبه با پایداری نسبی جو، انباشت آلاینده‌های جوی و رخداد غبار محلی در نواحی پرتردد شهری مورد انتظار است‌.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: از روز سه‌شنبه با نفوذ سامانه بارشی افزایش ابرناکی و از بعد از ظهر گاهی بارش باران و وزش باد در ارتفاعات بارش برف و باران و مه پیش‌بینی می‌شود.

جلالی بیان کرد: از لحاظ دمایی امروز کاهش محسوس ۳ تا ۶ درجه‌ای و فردا تا دوشنبه افزایش نسبی دما و روز سه شنبه کاهش محسوس دما مورد انتظار است.

وی با اشاره به میزان بارندگی‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته، تصریح کرد: بیشترین میزان بارندگی در ایستگاه‌های شهریار و دماوند هرکدام به میزان ۱/۶ میلیمتر و آبعلی با ۰/۸ میلیمتر به ثبت رسیده‌اند.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۶:۳۵ ,۲۱ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


هوای شهرهای اراک، شیراز، مشهد، اصفهان و اهواز امروز (یکشنبه) به ترتیب با شاخص های ۱۰۴، ۱۰۴، ۱۰۵، ۱۲۱ و ۱۳۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس ...

سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای پنج کلانشهر هشدار داد و توصیه‌ کرد که از رفت و آمدهای غیر ضروری به‌ویژه برای ...

کیفیت هوای پایتخت، امروز (جمعه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۲۳ در برای گروه‌های حساس ناسالم ...

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی روز چهارشنبه و از افزایش آلاینده های جوی در شهرهای پرجمعیت و صنعتی تا آخر هفته خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی