ستاد حقوق بشر با انتشار توئیتی، نتایج بررسی‌های خود در مورد ادعای یک گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره «آتنا دائمی» را منتشر کرد.

به گزارش قرن نو از ستاد حقوق بشر، این ستاد در پاسخ به توئیت مری لالور، گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص مدافعان حقوق بشر و ادعای وی مبنی بر محرومیت «آتنا دائمی» از تماس با خانواده‌اش، نوشت: گزارشگران ویژه باید به منابع معتبر تکیه کنند.

ستاد حقوق بشر در مورد خبر منتشره گزارشگر تحقیق کرده و نتایج به دست آمده حاکی از آن است که خانم دائمی در طول هفت ماه گذشته ۳۴ بار با خانواده و وکیل خود ملاقات کرده است. وی، همچنین مشکلی برای تماس با خانواده خود، طبق مقررات مربوطه ندارد.

براساس این گزارش، مری لالور با انتشار توئیتی ادعا کرده بود: «من گزارش‌های نگران‌کننده‌ای می‌شنوم مبنی بر اینکه آتنا دائمی بیش از ۲ ماه است که اجازه ندارد با خانواده‌اش تماس بگیرد. من از مقامات ایرانی می‌خواهم فوراً یک تماس تلفنی ترتیب دهند.»

ادعاهای گزارشگر سازمان ملل در حالی مطرح می‌شود که تمام زندانیان در ایران مطابق ضوابط و مقررات، از حق تماس با خانواده و وکیل و ملاقات با آن‌ها برخوردار هستند.

۱۸:۵۶ ,۲۱ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رییس سازمان زندان ها درخصوص تصاویر منتشر شده از ‎زندان اوین عذرخواهی کرد.

محمد صالح‌نیکبخت، حقوقدان و وکیل دادگستری در واکنش به اظهارات مقامات قضایی درباره فیلم‌های منتشرشده از زندان اوین در گفت‌وگو با «قرن نو» ...

جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسوم به ثبت سفارش خودرو، روز شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۹۹ متهم پرونده موسوم به ثبت سفارش خودرو با موضوع قاچاق سازمان یافته خودرو به ریاست قاضی صلواتی برگزار ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی