عضو کمیسیون برنامه گفت: مجلس به دولت پیشنهاد داده‌ چون در ماه‌های پیش رو فقط زمان بررسی بودجه سال 1401 وجود دارد اجرای قانون برنامه ششم توسعه به مدت یک سال تمدید شود تا مجلس با فراغ بال در سال آینده قانون بعدی را بررسی کند.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، درباره احتمال تمدید یک ساله قانون برنامه ششم توسعه اظهار داشت: متأسفانه تاکنون دولت در این باره چیزی اعلام نکرده است و به احتمال زیاد ناچار به تمدید یک ساله آن هستیم. 

وی افزود: در ماه‌های پیش رو با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی درگیر بررسی بودجه سال 1400 است به دولت پیشنهاد کرده‌ایم که برنامه ششم توسعه به مدت یک سال تمدید شود و بررسی برنامه هفتم توسعه در سال 1401 در مجلس یازدهم صورت گیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: در کمیسیون برنامه و بودجه در باره احتمال تمدید یکساله برنامه ششم توسعه بحث و بررسی شده است اما نمایندگان معتقدند که دولت باید در این مورد لایحه بدهد، این در حالی است که صبحت‌های مقدماتی در این باره با دولتمردان صورت گرفته است.

قادری خاطرنشان کرد: به دولت پیشنهاد داده‌ایم وقتی که لایحه بودجه سال 1401 را به مجلس ارائه کرد موضوع درخواست تمدید یک ساله قانون برنامه ششم توسعه را هم به مجلس بدهد.

منبع: خبرگزاری فارس

۰۹:۳۴ ,۲۲ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام‎‌رسان‌های اجتماعی در دستور کار روز چهارشنبه، 9 تیرماه ...

قرار است پرونده گفت‌وگوهای برجامی در دولت رئیسی مجدداً به شورای عالی امنیت ملی بازگردد؛ روندی که از منظر تحلیلگران سیاسی تنها به تحول در مدیریت ...

ایسنا نوشت: عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت صیانت از استحکامات زیربنایی کشور با تقویت پدافند غیر عامل تاکید کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، کمیسیون عمران را مامور کرد با تشکیل هیاتی، نسبت به بررسی مشکلات سیل‌زدگان بابلسر اقدام کند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی