رئیس کل دادگستری البرز از شناسایی و بازداشت نوزده عضو یک باند جعل اسناد رسمی توسط حفاظت و اطلاعات دادگستری خبر داد.

به گزارش قرن نو و به نقل از دادگستری استان البرز، حسین فاضلی‌هریکندی با اعلام خبر بازداشت اعضای باندی که به‌صورت گسترده در زمینه جعل اسناد رسمی در استان‌های البرز و تهران فعالیت می‌کردند، اظهار داشت‌: اعضای این شبکه پس از شناسایی املاک بلاصاحب یا املاکی که مالکان آن برای مدت‌های طولانی در خارج از کشور به‌سر می‌بردند، با همکاری دو نفر از سردفتران اسناد رسمی، اقدام به تنظیم اسناد صوری انتقال در قالب صلح‌نامه و وکالت‌نامه می‌کردند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه این باند در ادامه سند رسمی جدید دریافت و با استفاده از آن، املاک را به دیگران منتقل می‌کرد، افزود: این اقدامات در سیزده پلاک ثبتی در استان‌های البرز و تهران به ارزش حدود پانصد میلیارد‌ تومان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در برخی از موارد، متهمان با همکاری کارکنان شاغل و بازنشسته اداره ثبت‌احوال گواهی فوت صوری برای مالکان پلاک‌های ثبتی نیز تنظیم کرده بودند، بیان کرد: نوزده عضو این شبکه با اقدامات اطلاعاتی حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان البرز بازداشت شدند.

فاضلی‌هریکندی عنوان کرد: در بین افراد بازداشتی کارکنان ادارات ثبت اسناد و املاک، ثبت احوال، سردفتران اسناد رسمی و تعدادی اشخاص عادی و جاعلین حرفه‌ای هستند که با اتهامات ارتشاء، جعل در اسناد رسمی و انتقال مال متعلق به غیر بازداشت شدند.

5965

۱۲:۵۹ ,۲۲ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده سپیده رشنو صبح امروز به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، با حضور ...

دادستان کل کشور گفت: اغلب متهمان حوادث اخیر در کشور تکلیفشان در دادسرا مشخص و منتهی به قرار (بازداشت، وثیقه، کفالت و …) شده است.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران گزارش داد: کمیته و هیئت اجرایی پیگیری وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی فهرست نهایی از وضعیت روزنامه‌نگاران بازداشتی ...

دادگاه رسیدگی به اتهامات کتایون ریاحی که به قید وثیقه آزاد شده بود، در دادگاه انقلاب تهران با حضور وکلای او و فرزندش برگزار شد.

نظر خود را ثبت کنید