مارک ویلموتس بعد از جدایی از تیم ملی ایران خواستار غرامت 6/2 میلیون یورویی شده بود اما خبرهای غیر رسمی حاکی از شکسته شدن حکم قبلی پرونده شکایت اوست.

قرن نو-گروه ورزشی: در حالی که مدت ها از جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی ایران می گذرد اما پرونده درخواست غرامت او هنوز به صورت رسمی تعیین تکلیف نشده است. با این حال برخی منابع آگاه در فدراسیون فوتبال خبر از شکسته شدن رای قبلی این پرونده در دادگاه  عالی ورزش می دهند.

این در حالی است که ویلموتس اخیرا پیشنهاد تیم مراکشی را بر عهده گرفته تا اینطور به نظر برسد که او با اطلاع از حکم دادگاه حاضر به بازگشت به میادین فوتبال شده است.

مربی بلژیکی برای اینکه غرامت قرارداد 3 ساله خود را دریافت کند باید تا پایان قراردادش با فدراسیون فوتبال ایران پیشنهاد تیمی را قبول نمی کرد اما او با رقمی بسیار کمتر از تیم ملی کشورمان حاضر شد تا سرمربی رجا کازابلانکای مراکش شود.

گفته می شود حکم 6.2 میلیون یورویی ویلموتس در فیفا به 2.5 میلیون یورو در دادگاه CAS کاهش پیدا کرده است، خبری که اگر صحت داشته باشد می تواند فوتبال ایران را از دردسری بزرگ نجات بدهد.

در صورتی که حکم قبلی فیفا در دادگاه عالی ورزش به رقم 2 و نیم میلیون یورو کاهش پیدا کرده باشد غرامتی که فدراسیون فوتبال باید پرداخت کند به رقمی نزدیک به 80 میلیارد تومان رسیده است.

این در حالی است که پیش از این رقم درخواستی ویلموتس تقریبا 200 میلیارد تومان بود.

ویلموتس بعد از کی روش هدایت تیم ملی ایران را بر عهده گرفت اما هرگز مشخص نشد چه پروسه ای طی شد تا این مربی با چنین رقمی روی نیمکت تیم ملی ایران بنشیند.

حالا  در صورتی که حکم قبلی فیفا شکسته شده باشد باز هم فدراسیون فوتبال باید رقمی نزدیک به 80 میلیارد تومان به مربی ای پرداخت کند که تمام هنرش دو پیروزی برابر کامبوج و هنگ کنگ بود و  ایران را تا لبه پرتگاه حذف از دور اول مقدماتی جام جهانی پیش برد.

 

 

۱۵:۳۵ ,۲۲ آبان ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کریمی در پستی که منتشر کرده رسما از هواداران تیم های لیگ برتری خواسته تا از مدیران عامل خود بپرسند در انتخابات فدراسیون فوتبال به چه کسی رای ...

ویلموتس بعد از ترک ایران با شکایت از فدراسیون فوتبال ایران خواستار دریافت 6 میلیون یورو غرامت شده است.

کمیته تعیین وضعیت فیفا پیش از این فدراسیون فوتبال ایران را به پرداخت غرامت سنگین به ویلموتس محکوم کرده بود.

مشاور حقوقی فدراسیون از ارسال نامه دادگاه حکمیت ورزش (CAS) به فدراسیون در رابطه با پرونده مارک ویلموتس خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی